Wpis z mikrobloga

#elektronika #automatyka

Dlaczego internetowy zakup części do automatyki(np. silniki, falowniki itp.) lub innego sprzętu dla firm, często wygląda tak, że na stronie jest katalog, ale nie ma żadnych cen, a żeby poznać cenę i złożyć zamówienie to trzeba wypełniać formularz, zamiast zamówić jak w zwykłym sklepie internetowym? Nieraz natrafiam na takie strony i nie wiem czemu tak komplikują sprawę. Może to chodzi o dostosowanie produktu do klienta. Jak oceniają to osoby które zamawiają takie rzeczy, czy to dobry system i lepiej w ten sposób się kupuje?
  • 10
@karhar: Ceny silników, np. Maxona są dostosowane do klienta, często ulegają zmianom. Zresztą tych rzeczy nie kupuje się ot tak. Sprzęt specjalistyczny tym się #!$%@?, że ciężko go nabyć.
Takie silniki to jakaś firma zamawia np. 10 000 sztuk do wyprodukowania czegoś, i wtedy się ustala szczegóły.
@karhar: @NiedzielnyMirek: @apaczacz: @zuberek1990:
Zmienność cen poniekąd, też się zastanawiam czemu tak bo wystarczy zapytać o ofertę na rzeczy i masz co chcesz. Jak zamawiasz rzeczy to możesz dostać rabaty. Zależy kto zamawia, ile zamawia i co się będzie działo.

EDIT: Upraszczając - jakiś fetysz handlowców. Zrób sobie listę, powysyłaj do ludzi, poczekaj na wycenę i masz. Wincyj roboty, ale zawsze można rabacik wywalczyć, nie to co osoby
@Hipokryta: tak samo tłumaczyłem prosząc o cennik do tego abym mógł ofertować bez pytania ich co chwila, zawsze to ew kilka setek do kieszeni lub na "bonus" dla klienta, to tylko aniro i to też z oporem mi wysłało
@zuberek1990: Nie wiem czemu, widocznie lubią trzymać takie rzeczy w sekrecie, może przeciw konkurencji bo jak nawiążesz bliższą relację to bez problemu dadzą cennik. Ja ostatnio dostałem zielone światło by u jednego dostawcy (takie ACME) założyć konto i tam mi dadzą uprawnienia żebym widział co mają (ceny, dostępność..).

Po prostu detaliści mają gorzej, bo mało kasy z tego jest. Jak zamawiasz dużo i często to im się opłaca dać rabat, bo
@karhar: bo nie ma czegoś takiego jak jedna cena. kupujesz ciągle u jednego przedstawiciela/hurtowni -> rabat, duże zamówienia -> rabat. A upusty są duże
Ogólnie ceny baaaaardzo się różnią pomiędzy katalogiem a realną ceną