Wpis z mikrobloga

@Bsky: Drukuje na szybie. Do PLA nic - po prostu czysta szyba, wyczyszczona odtłuszczona.
Do ABSu i innych pokrewnych - ścinki absu rozpuszczone w acetonie, tym cienko posmarowana szyba przed rozpoczęciem wydruku i rozgrzaniem.
@FlameRunner: szyby wszystkie jakie mam to mam "od szklarza po 3zł" - nie hartowane, nic nie robione zwykłe szkło. Do PLA próbowałem grzać do 50, 60, 70, i wcale - żadna różnica, byle w ogóle nie drukować przy +7 w pomieszczeniu - jak stół ma 23'C to już wystarcza.
@FlameRunner: tzn nie powiem że jest cudownie - raz na jakiś czas, z czapy nagle - weźmie się i odlei od stołu i co mu zrobisz. Ale tak samo robiło przy 70'C - a czasem 10,20 wydruków idzie na zimnym stole bez żadnego podwinięcia, więc raczej zrzucam to na jakiś "odcisk palucha" czy inne coś, lub problem z poziomowaniem
@FlameRunner: drukarka oryginalna, stol z aluminium.
Nowy aluminiowy stół roboczy jest znacznie trwalszy, nagrzewa sie znacznie szybciej i równomiernie rozprowadza ciepło,
co eliminuje ryzyko nieprawidłowości wydruków. Wystarczy przykleić papier do stołu roboczego oraz odpowiednio
ustawić temperaturę, by cieszyć się idealnie przyklejonym wydrukiem.
@FlameRunner: Domyslnie dostalem 4 tasmy papierowe wielkosci stolu i 4x 1kg ABS.
Moze rzeczywiscie Tasma jest pod PLA ale ja zadnego kleju niestety nie dostalem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Moge eksperymentowac z roznymi klejami do papieru?