Wpis z mikrobloga

@MarianKolasa: Dziękuję. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Są grupy na fejsie do zamówień z thommana, bo od jakiejśtam kwoty wysyłka jest darmowa. Ludzie zbierają zamówienie i rozsyłają dalej - jak trafisz kogoś ze swojego miasta to nic nie zapłacisz za wysyłkę :)
  • Odpowiedz
@deryt: w momencie pisania tamtego komentarza w polskich sklepach i allegro/OLX tak do 150-200 zł były tylko gówniane uke z włókna szklanego/plastiku. Straszny badziew w którym podobno wykrzywia się gryf
  • Odpowiedz
z plastiku


@MarianKolasa:
To teraz nie wiem. W linku który podałem (I podobne na allegro) piszą: "drewniany korpus".
Czy to oznacza że gryf może być platikowy?
I czy "Harley Benton" to "Harley Benton", czy też są różne mocno się różniące modele?
  • Odpowiedz
@deryt: nie, podawałam linka do zestawu. moje było do składania od początku. może się różnić drewnem/sklejką i tym, że jak zrobisz równo to masz równo a w kupowanych tanich różnie to bywa.
te co wysłałeś:
Body: Basswood
Neck: Maple
Fretboard: Maple

moje :
basswood body, set-neck construction, basswood neck, rosewood fretboard
  • Odpowiedz
@hatterka:
Kupiłem Noira. Też taniocha.
Pytanie: to normalne że muszę stroić codziennie po półgodzinnym treningu?
Oprócz tego zadowolony: ładny dźwięk, wykonanie, oczywiście cały z drewna. Jak na dwucyfrową kwotę jestem zadowolony.

Ogólnie myślałem że ukulele to najprostszy instrument, ale teraz wiem że gitara byłaby łatwiejsza (w ukulele wąskie progi, trudniej trafić palcami). Ale przynajmniej nie zagraca w pokoju.
  • Odpowiedz