Wpis z mikrobloga

@Aerials: Takie ferowanie wyroku... A odpowiedź - to zależy.

Kara powinna być i współmierna do czynu, i do cech sprawcy. A tak można wyrzucić wszystkie widełki, złagodzenia i obostrzenia kar, później wyeliminować sądy, bo niepotrzebna jest ocena.
  • Odpowiedz
@Aerials: dla mnie wiele lat więzienia (nie w zawieszeniu) i kara pieniężna. natomiast w przypadku takich osobników jak np. Kajetan Poznański kara śmierci i wtedy byłoby miejsce w więzieniu dla katów zwierząt. sama kara pieniężna to dla mnie zwyczajne kupowanie prawa do znęcania się nad innymi. bogatą osobę taka kara w żaden sposób nie dotknie.
  • Odpowiedz
@marianbaczal: jak wyżej - bogatego kara grzywny w wysokości np. 500 złotych w żaden sposób nie dotknie, a znęcanie się nad żywymi istotami nie powinno być traktowane lżej niż paradowanie z gibonem po mieście albo kradzież wafelka za 2 złote.
  • Odpowiedz
@Aerials: Ja uważam, że bezwzględne pozbawienie wolności, nawet na okres dajmy na to 3 miesięcy, byle było to więzienie, a nie zawiasy + podanie wyroku do publicznej wiadomości w ramach prewencji ogólnej.
  • Odpowiedz
@SScherzo:

sama kara pieniężna to dla mnie zwyczajne kupowanie prawa do znęcania się nad innymi. bogatą osobę taka kara w żaden sposób nie dotknie.

Dotknie dotknie, bo sąd wymierzając karę miarkuje w oparciu m.in. o sytuację majątkową oskarżonego, a grzywna może sięgać AFAIR miliona peelenów.
  • Odpowiedz