Wpis z mikrobloga

@fooczak: 3 lata ? napisałem 4 miesiące.

widzisz, śmiejesz się z tego, ale w jaki sposób zamierzasz się nauczyć grać inną postacią na takim samym poziomie jak 1szą ? Na normalach się nie nauczysz, na rankedach dostaniesz #!$%@?, to co ? będziesz nowe konta zakładał żeby się nową postacią nauczyć grać znowu od silvera ?

skoro typowi zajęło 4 miesiące żeby wbić diament jedną postacią, to jak twoim zdaniem ma
  • Odpowiedz
@Keiano: Jak ty czasami coś powiesz, ehh... OTP to chyba najlepsza taktyka na nauczenie się grania, bo zmusza Cię do gry ze słabszymi mechanicznie graczami, ale mocniejszymi macro. Innymi słowy, ty potrafisz wywalić fantastyczne combo i zabić kolesia na 4 levelu, a przeciwnik wie kiedy pushować, jak się optymalnie ustawić w tf itd.

Każdy z nas wie, że najszybciej uczymy się od najlepszych, czyli im wyżej wejdziemy tym lepszych macro
  • Odpowiedz
@ChomikSon: zgadzam sie ze wszystkim co mówisz, tylko teraz zwróć uwagę na to, ile rzeczy silverom umyka, na ile rzeczy kompletnie nie zwracają uwagi. Ty wiesz o czym mówisz, bo już masz tą wiedzę, dla ludzi w silverze to co mówisz to tylko jakieś słowa klucze.

Twoja wizja to sytuacja idealna, kiedy silver wie co ma robić żeby być lepszym, nie marnuje czasu na flejmowanie teammatów, analizuje swoje replaye i
  • Odpowiedz
@Keiano: Tak, to moje konto. Co prawda w przedsezonie skończyłem w D2 85LP, ale nie ma nigdzie tego udokumentowanego, więc śmiało możemy się trzymać tego D5. Wiesz, ja nie jestem alfą i omegą w LoLu, aktualnie mam ujemne winratio(XD) i nie potrafię wejść do Diamentu nawet, ale jedno wiem: Wszystko co się dzieje, to moja wina. I z tego powodu siedzę, tam gdzie siedzę. To mnie różni od silverów i
  • Odpowiedz
@Keiano: nie wiem stary, masz juz oltarzyk tego pana nad monitorem? Oczywiscie jesli zaczniesz znow grac od silvera inna postacia bedzie latwiej wbic niz pierwsza- turrety, splitpush te sprawy, nie sammym killem czlowiek zyje. Mysle ze po kilkudziesieciu normalach nowa postacia mozna spokojnie smigac na danym elo na ktorym sie znajdujesz. Na poczatku 50% win ratio bo przeciez cie pokaruja czasem, a pozniej tylko do gory. Skillshot jest skillshot, nauczysz
  • Odpowiedz
@zolwixx: Siema ziomeczku, nie da się wyjść z brązu? To czemu mam 94% winrate, a jedyny przegrany mecz był przeze mnie, bo wziąłem sobie Nautiliusa do lasu i koleś mi na topie nafeedował, że nie dałem rady już nic zrobić bo Nautilius w moich rękach to jak pistolet w rękach dziecka. Niby zabójczy, ale jednak nie potrafię go kontrolować.

http://eune.op.gg/summoner/userName=sqezzer

Masz linkacza do profilu i wytłumacz mi, dlaczego jakimś cudem udało mi się wygrać 16 gier, skąd 15 totalnym stompie, a jeden był even bo smurf był też w enemy
  • Odpowiedz
@zolwixx: Już tylu ludziom udzielałem porad, że w sumie czemu nie kolejnej :D

Graj sobie Threshem i Alistarem najlepiej, chyba że ten drugi Ci nie leży to możesz wyłapać jakiś mniej konwencjonalny pick jak Nami, albo lecieć dalej metą i brać np. Janne. Generalnie tipów do tych postaci Ci nie sprzedam, bo są mega proste, ale jednocześnie dające ogromne możliwości outplayu przeciwników. Pamiętaj żeby roamować, chociaż może to być ciężkie
  • Odpowiedz
@ChomikSon: myślałem nad Zyrą, mam odblokowaną, mógłbym się pobawić. Naami, Jannę, Lux też mam (jak każdy samiec odblokowałem sporo płci pięknej).

Pamiętaj żeby roamować, chociaż może to być ciężkie w brązie - nie wiem, nie grałem tam supportem.


tak, to jest ciężkie, bo zaraz Cię wyzywają od KSera i AFKują. Jeśli team jest zgrany, to robię wycieczki z ADCem po zgarnięciu farmy i tuż przed/po ubiciem pierwszego turreta. Wtedy albo mid gank, albo pomagamy łapać junglera. Albo jedno z drugim jak przeciwnicy są niezgrani. Na ogół jednak mid pinguje, że on jest sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem, więc enemy dżungla i powrót na
  • Odpowiedz
@zolwixx: Raczej nie o to mi chodziło z roamowaniem. Gankujesz inne linie, kiedy jest laning phase, czyli musisz zostawić swojego adc samego na lejnie - a wydaje mi się, że ludzie nie wiedzą jak grać bez supporta. Ja nie wiedziałem aż do D3 więc... :D

Z tych czterech postaci wywaliłbym Fiddla, bo jest bardzo wymagającym championem, ale nie dającym zbyt dużych profitów zespołowi. Oczywiście, nie jest useless (51% winrate), ale raczej bym go unikał. Pozostałe trzy są spoko, szczególnie ta Katarina która tak naprawdę może cię wyciągnąć nawet do Challengera, bo ludzie nie wiedzą jak się na to gra. (ja też xd)

Z drugiego pakietu postaci wszystkie są spoko, ale szczególną uwagę poświęciłbym Fiorze, Zyrze i Lulu. Fiorą i Zyrą możesz carrować 1v5, a Lulu jest bardzo mocnym support championem(ale granym na
  • Odpowiedz
@ChomikSon:
Fiddla lubię, wczoraj mi dobrze szło dopóki znajomy nie nafeedował przeciwnikom Vayne. jak do niej zszedłem to miała 14/2 chyba ( ) sam zginąłem 2x ale odbiłem się kilkukrotnie na junglerze + top coś ubił, no ale potem to już vayne kosiła 4v1.
Katarina jest spoko, bo nie potrzebuje many, zostawia blue dla topa/junglera. Jeśli się nie zginie na początku, to można ładnie zgarniać
  • Odpowiedz