Wpis z mikrobloga

Mirkowie, mam problemy z moim Radeonem HD6770. Używałem go ze sterownikami Catalyst i było wszystko ok, ale zaczął świrować jak dokupiłem drugi monitor. Przy przenoszeniu okienek (zwłaszcza z wideo) pomiędzy monitorami zdarzało się, że pojawiały się artefakty, wyglądało to tak, że na ekranie zamiast normalnego displayu pojawiały się paski wysokie na około 50-60 pikseli w co drugim był kawałek displayu a w pozostałych jakieś śmieci. Przełączyłem na zintegrowaną kartę, żeby zobaczyć czy to na pewno wina Radeona i faktycznie problem zniknął. Wyrzuciłem więc Catalysta i używam Mesy, problem znowu zniknął, ale wydajność w grach spadła i pojawiają się glicze i czasami coś padnie. Wpadłem więc na pomysł zastąpienia Radeona jakimś GeForcem, wybór padł na GTX 560Ti którego można dość tanio dorwać, pytanie tylko czy sterowniki (zamknięte) do nVidii też nie mają jakichś problemów pod linuxem. Macie jakieś doświadczenie w temacie linux + GeForce + wiele monitorów?
#gpu #hardware #linux #debian #kartygraficzne
  • 6
@Trzyzet: No ale to Radeony, te już dawno skreśliłem. Zastanawiam się tylko czy z GeForcem też nie będzie jakichś problemów. Integra HD2000 od Intela działa świetnie, w pracy też mam kompa z Intel HD4600 i daje radę z 3 monitorami, tylko te karty w grach nie wydalają.
@fervi: No jak go kupowałem 4 lata temu, to bił na głowę GeForce w swojej półce cenowej, a że traktowałem kartę graficzną jako drugorzędny dodatek bo komp głównie do pracy to nie chciałem wydawać więcej.