Wpis z mikrobloga

Rozpoczynam nowy tag #animacjanadzis
Będę w nim umieszczał całości i trailery ciekawych filmów animowanych pełnometrażowych i krótkometrażowych. Sam jestem wielkim fanem animacji, różnego rodzaju, przeznaczonych dla różnych odbiorców (ale nie chińskich bajek, bardzo nie lubię anime, więc tych tutaj nie będzie).

Na początek jeden z piękniejszych filmów animowanych jakie widziałem, mianowicie Sekret Księgi z Kells (The Secret of Kells) z 2009. Film opowiada o młodym irlandzkim mnichu Brendanie, który postanawia ukończyć sekretną księgę.

Kreska inspirowana jest niesamowicie sztuką celtycką, wszystko jest żywe i kolorowe, a sama historia ciekawa i wciągająca. Tytułowa księga jest z kolei autentycznym zabytkiem piśmiennictwa wczesnego średniowiecza.
Z resztą zapraszam do obejrzenia trailera.

#film #animacja
Fevx - Rozpoczynam nowy tag #animacjanadzis 
Będę w nim umieszczał całości i trailer...
  • 7
@darjahn: jakie to tytuly?
Nie wiem co to za studio. Z anime tylko Hellsing, Death Note i Dragon Ball do mnie przemawialy :-) (a probowalem wiele, zeby nie bylo, ze nie lubie bez powodu)
@Fevx: to uczucie kiedy pijesz wódkę ze scenarzystą the secret of kells, i wstydzisz się powiedzieć że nie widziałaś tego filmu

dzięki za przypomnienie, może w końcu dziś obejrzę ._.