Wpis z mikrobloga

Czy jeśli składam #cv do jakiejś wielkiej korpo (ale stanowisko w polszy) to lepiej złożyć je w wersji ang czy nie ma to żadnego znaczenia? Jeśli np. cała ich strona rekrutacji/kariery jest po ang? czy wtedy w ogóle na wzór zagramaniczny nie wklejać zdjęcia? jak to jest przyjmowane? czy wtedy z założenia na rozmowie kwalifikacyjnej będą ze mną rozmawiać po ang., bo w tym języku wysłałam cv?
#pytanie #pracbaza #praca
  • 14
  • Odpowiedz
@wczoraj: mógłbyś mi wysłać na pw schemat, którego używasz? chodzi mi o tytuły sekcji i ich rozmieszczenie (bo nie wiem czy po prostu tlumaczyć moje polskie cv czy to wyjdzie taki ponglish i trzeba to zupełnie inaczej ująć)
  • Odpowiedz
@miesozerna: @kubso:Jak ogłoszenie po angielsku to i CV po angielsku, ale skoro stanowisko w Polsce to w normalnym polskim formacie. Zdjęcie jak najbardziej może być.

Jeśli masz objective w CV to prawie na samej górze (tuż pod danymi osobowymi).

A czy education czy experience najpierw to zależy od tego jakie masz education i experience. Jeśli studiowałaś bankowość i aplikujesz do banku, a jedynie Twoje doświadczenie zawodowe to wakacyjna
  • Odpowiedz
@zongobongo: jeszcze jedno pytanie: czy aplikowanie na dwa stanowiska w tej samej firmie jest uznawane, że nie wiem czego chcę i nie jestem zmotywowana i z góry jestem skreślana na oba, czy jednak pracodawca sam wybierze do którego się bardziej nadaje?
  • Odpowiedz
@miesozerna: Na 2-3 stanowiska (o ile nie są totalnie różne) aplikuj śmiało. Na więcej radzę nie. Notorycznie mam kandydatów co aplikują na wszystko (rekordzista na 400 wakatów w ciągu paru lat) - przynajmniej mi oszczędzają czasu, bo nawet nie muszę otwierać ich CV, tylko od razu wysyłam odmowę.
  • Odpowiedz