Wpis z mikrobloga

Po pierwszym dniu z #linux #elementaryos jestem bardzo pozytywnie zaskoczony ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sam system jest śliczny, poruszanie się po nim nie sprawia większych problemów. Obawiałem się instalacji oprogramowania, ponieważ jestem przyzwyczajony do dwukrotnego kliknięcia pliku *.exe i postępowania zgodnie z instrukcjami, ale tutaj po kilku minutach lektury potrafiłem bez problemu zainstalować Spotify, Git'a, Wine'a z konsoli. Niestety, ale większość gier z Windowsa nie daje się uruchomić, ani przez zwykłe Wine ani przez PlayOnLinux, ale może to nawet lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 11
@fervi: Jaki wynik? ( ͡° ͜ʖ ͡°) dostałem to:
OpenGL vendor string: NVIDIA Corporation
OpenGL renderer string: GeForce GT 630/PCIe/SSE2
OpenGL core profile version string: 4.2.0 NVIDIA 304.131
OpenGL core profile shading language version string: 4.20 NVIDIA via Cg compiler
OpenGL core profile context flags: (none)
OpenGL core profile profile mask: core profile
OpenGL core profile extensions:
OpenGL version string: 4.2.0 NVIDIA 304.131
OpenGL shading language version
@ShadowS: Od tej strony raczej ok, ale zaktualizowałbym sterowniki, bo chyba możesz mieć nowsze niż 304. Ja w swoich mam 340, a to stara karta (Quadro FX1800; taki odpowiednik chyba Geforce 9600). Od 310 znacznie przyspieszyły sterowce.
@ShadowS: rifta nie próbowałem, ale z tego co wiem, ogólnie mmorpg na wine cienko chodziły. Torchlight 2 i FSX odpalałem bez problemu. Zainstaluj aktualniejsze sterowniki i spróbuj jeszcze raz.
@ShadowS: wine zapewnia działanie na POSIX filesystems, a ty najprawdopodobniej masz partycję NTFS zamontowaną przez sterownik FUSE. Poczytaj w necie, na pewno znajdziesz rozwiązanie.