Wpis z mikrobloga

ten warunek to wyklucza :)


@zuberek1990: oj dajże spokój, te mierniki są badziewne mechanicznie, ale mierzą całkiem poprawnie i nawet z niezłą dokładnością. Do sporadycznego użycia wystarczy aż nadto.
  • Odpowiedz
@Szczebaks: Za cenę do 40zł nie ma większego znaczenia co kupisz. Wszystko będzie miało podobną dokładność (wystarczającą zresztą, o ile bateria będzie naładowana) i w sumie jakość.
Głównym problemem będą rozwalające się sondy. Zarówno w szajsiku za 10zł jak i tym zasugerowanym unit-t za 40zł nie wyglądają one zbyt soidnie...
  • Odpowiedz
@zuberek1990: może trafiłeś na jakis felerny? Ja mam taki kupiony jako podręczny w biurku w pracy, drugi taki zostawiłem u swoich rodziców (jak tam bywam, to czasem się trafia jakaś robótka), oba mają po kilka lat, cały czas działają niezawodnie.
  • Odpowiedz
@Szczebaks: Praktycznie wszystkie tanie (<40zł) multimetry zbudowane są na ICL7106, i w większości to klony Mastecha M830 lub M838, konstrukcji z końca lat 90, poznać można po wbudowanej podstawce do testowania tranzystorów, ten drugi był też przystosowany do podłączenia termopary typu K. Ich odpowiedniki to np. DT9205 i 9208, ceny od 20zł, ale jakość wykonania bardzo różna bo nie klepie tego jeden producent, zależy jak się trafi. Na Ali widzę DT9208
  • Odpowiedz