Wpis z mikrobloga

Mirki pomóżcie pls. Mam taki prosty kodzik i potrzebuję w jednym buttonie ustawić tekst odzielnie a w pozostałych trzech losowo ale tak żeby wartości na nich się nie powtarzały, ani żeby nie powtarzały wartości z tego pierwszego buttona, po prostu potrzebuję cztery losowe buttony ale jeden wedlug własnej wartości, bez powtarzania. Tu jest mój kod http://codepaste.net/wdfybr i pewnie brakuje w nim jednej linijki ale nie wiem jak to zrobić :/ Chodzi o metodę buttons #java #androiddev #programowanie Zrobiłem już tak że nie powtarzają się te 3 ale ciągle któryś powtarza sie z tym pierwszym
  • 4
@RufuSx: tak te colorString jest w arrayu, no tak ale shuffle tylko jednorazowo mi przetasuje bez wylosowania a ja potrzebuję zmieniać te napisy dynamicznie tak żeby za prawie każdym razem były inne co kliknięcie ale dzięki :)
mozesz przeszukac w petli wszystkie wartosci i ustawic booleana, jesli wartosc sie powtarza, to ustawiasz go jako true i nie dodajesz tej wartosci. i tak dopoki kazdy button bedzie unikatowy.