Wpis z mikrobloga

Odpaliłem Wine'a na #linux ( #elementaryos, VM) i chyba zainstaluję na stałe ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak wygląda sprawa gier? Mam na dysku przenośnym całe swoje konto Steam, i byłoby świetnie gdyby działały bez zarzutu, gram min. w Rift, ETS2, i kilka innych, mniejszych gierek. No i również #fsx.
  • 12
@ShadowS: gry które oficjalnie wyszły na Linuksa działają zasadniczo bezproblemowo (ale możesz mieć problemy z wydajnością, jeśli masz kartę od AMD; zarówno Intel jak i nVidia ma sterowniki linuksowe takiej samej jakości jak windowsowe, AMD wydawało chłam, ale ostatnio się zabrali i to co chcą zaprezentować dla najnowszych kart, jeśli im wyjdzie, zdeklasuje konkurencję).
Uruchamianie przez Wine to loteria. Możesz sobie zobaczyć TUTAJ jak co działa.
@ShadowS: Z grami przez wine to kwestia szczęścia.
Zdarza się, że niektóre gry mają na AppDB Gold/Platinum, a u ciebie nie ruszą bo: masz inną wersję wine, inną wersję sterowników do grafiki, albo po prostu masz pecha.
Najlepiej jest z grami, które oficjalnie przeportowano, bo w 99% przypadków działają bardzo dobrze.
@Fall: @Althorion: @riss: @fervi: @Srala-Bartek: @S4BBa7: Juz zainstalowalem, pierwsze wrazenia jak najbardziej pozytywne ( ͡° ͜ʖ ͡°) wlasnie zasysam Wine'a, przepraszam za brak polskich znakow ale musze jeszcze zainstalowac klawiature. Gdzie mozna podejrzec ilosc wolnego miejsca na dysku? W Windowsie wystarczyl prawy przycisk i wlasciwosci, tu czegos takiego nie widze.
@ShadowS: W terminalu df -h. Reszta to już kwestia środowiska graficznego i menadżera plików. Dolphin, Konqueror i Nautilus na bank to mają.
Nie wiem co ty tam masz w Elementary.

Pewnie możesz też walnąć widżet na pulpit.