Wpis z mikrobloga

Czy jakiś dobry mirek z tagu #yerbamate mógłby mi doradzić co kupić na początek? Chciałbym jakiś osprzęt do picia/parzenia yerby ale nie wiem co wybrać. Szukam czegoś niekoniecznie z materiałów naturalnych, nie muszą być jakieś tykwy i bambusy, bardziej zależy mi na trwałości no i żeby umyć to wszystko było łatwo. Nie przeszkadza mi a nawet wskazany osprzęt zdobiony, coś co jest praktyczne i jednocześnie cieszy oczy. Dodam że mieszkam w #uk więc zagraniczne strony jak najbardziej brane pod uwagę, no i oczywiście tradycyjne senkju from mountain. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 26
@Zarzad_Powierniczy: Kubki tu są w cholerę drogie, ja kupiłem w Pound World szklane świeczniki, które zupełnie przypadkiem mają idealny kształt. Do tego bombilla Alvaro, która jest tania i póki co najlepsza z z 5 przetestowanych. Samą yerbę zamawiam z Polski, bo nawet z wysyłką jest taniej.
@Zarzad_Powierniczy: Jeśli nie zależy Ci na jakieś naturalności to spokojnie wystarczy Ci nawet zwykły kubek. Do tego najlepiej wybrać bombille inox z potrójną filtracją i działasz. Potem w miarę, jak się wkręcisz to polecam Palo Santo. Naturalne, yerba w nim lepiej smakuje, i nie jest kłopotliwe w utrzymaniu. :)
www.urushop.co.uk

mozesz poc z czegokolwiek ale bombille warto miec dobrą, na poczatek cos 'with stems' bo jest lzejsza...kazdy ma swoja ulubiona ja lubie Amande
pzdr
@yeloneck: To czy pył poleci zależy jeszcze od tego jak zalewasz yerbę. Jak zalejesz po ściance, powoli i odstawisz na parę minut, żeby listki i gałązki nasiąkły wodą to z tą bombillą poleci Ci tylko czysty napar. Poważnie, ja już nie pamiętam, kiedy ostatnio coś mi wleciało do buzi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zarzad_Powierniczy:

Witaj.

@sorek zawołał więc jestem, Piję Yerbę już od około 5 lat więc nieco w temacie jestem, wybacz że odpisuję z opóźnieniem ale jestem na onkologii (przerwie od wykopu i ogólnie detoksie od internetu)

Uprzedzam tez że nie czytałem wcześniejszych komentarzy od innych więc mogę powtórzyć to co już ktoś poradził.

1. Matero (to naczynie w którym zaparzasz susz) na początek polecam porcelanowe. Są tez z tykwy lub drewna oraz
Pobierz
źródło: comment_taqBGDWalLZqxIh24nVeRuMKXjcEC5t9.jpg
@Zarzad_Powierniczy: No i nie przesadzaj z porcjami - na początek warto zacząć od naprawdę niewielkiej ilości zasypu. Kilka osób przez lata wciągnąłem - jak ktoś się zachłysnął piciem mocarza, a nie odsypiał, to po dwóch czy trzech tygodniach zaczynały się dziwne jazdy ze strony organizmu. To nie jest tak, że jak zaczniesz pić to nie musisz spać. Raczej traktuj jako dodatek :)

A bóle głowy po odstawieniu yerby są duużo gorsze
@airdong: dziwne. Spróbuj następnym razem zalać pierwszy raz wolno, po ściance matero i odstawić na parę minut. Potem dolać wody i dopiero pić. Jak nie pomoże to zdejmij tę wierzchnią osłonkę (dziurkowaną). Zostaną dwie filtrację, ale nie powinna się zatykać, ani przepuszczać. Daj znać czy coś pomogło.