Wpis z mikrobloga

Czy jakiś dobry mirek z tagu #yerbamate mógłby mi doradzić co kupić na początek? Chciałbym jakiś osprzęt do picia/parzenia yerby ale nie wiem co wybrać. Szukam czegoś niekoniecznie z materiałów naturalnych, nie muszą być jakieś tykwy i bambusy, bardziej zależy mi na trwałości no i żeby umyć to wszystko było łatwo. Nie przeszkadza mi a nawet wskazany osprzęt zdobiony, coś co jest praktyczne i jednocześnie cieszy oczy. Dodam że mieszkam w #uk więc zagraniczne strony jak najbardziej brane pod uwagę, no i oczywiście tradycyjne senkju from mountain. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 26
@quokkapl: Przyszło, zamówiłem z uruShop który polecaliście a w którym akurat była promocja na zestaw z drewnianym matero więc wziąłem żeby nie przepłacać i do tego zestaw pięciu próbek różnych rodzajów Yerba.
I teraz pytanie bo muszę oczywiście przygotować wszystko jak należy: Czy smarować oliwą/tłuszczem/masłem (?) naczynie przed kuracją czy nie? Ulotka sklepowa twierdzi że tak ale czajnikowy znowu że nie ma róznicy i w sumie to nawet gorzej. Co robić?
@Zarzad_Powierniczy: wybacz, byłam pewna, że wysłałam odpowiedz. :( teraz widzę, że nie. W każdym razie w tym przypadku currado nie zaszkodzi, ale tez wybitnie nie wpłynie na takie twarde drewno. Jak juz zrobiłeś to ok. A rzeczywiście jak sie wyciągniesz w picie to zastanów się nad Palo Santo. :) najbezpieczniejsza opcja.