Wpis z mikrobloga

Mircy wpisujecie swoje dziwne nawyki i przyzwyczajenia i wszystkie małe dziwactwa z życia codziennego :-)
ja zacznę

1. jak ćwiczę i liczę sobie w głowie powtórzenia to zawsze to robię po rusku, mimo, że cyfry to jedyne słówka jakie znam w tym języku
2. mam na łóżku pluszowego misia, zawsze jak wychodzę to zostawiam go w pozycji pół-leżącej i do połowy przykrytego narzutą, żeby mu było wygodnie i ciepło
3. zawsze sobie planuje o której konkretnej godzinie zacznę naukę, jak się spóźnię choćby minutę, to nie zaczynam tylko ustalam nową godzinę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
4. nigdy nie nastawiam budzika na okrągłą godzinę, tylko zawsze na 5:59, 6:14 itd.

dawajcie swoje! :-)

#glupiewykopowezabawy #niewiemjaktootagowac #pytanie #pytaniezdupy
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@alejandra15: 4. tylko na odwrót - jak to nie jest wielokrotność 5, dostaję p-------a
i nigdy nie wychodzę bez kluczy, portfela i telefonu, nawet jak idę do sklepu i wiem, ze ktos caly czas bedzie w domu i mi otworzy, albo jak wychodze z kims, kto np. tez ma klucze i bede wracac z nim - jak zapomne ktoregos z ww. to caly czas jestem niespokojny i chce jak najszybciej
  • Odpowiedz
@alejandra15:

4. mam tak samo, również jeśli chodzi o ustawienie timera np. w piekarniku - jeśli w przepisie jest 1h, to ja ustawiam 59,5 min :)

A od siebie to:
- zawsze zalewam kawę i zanim łyknę pierwszy łyk to idę na papierosa (zawsze zostawiam sobie też łyk browara na po fajce - kumpel się śmieje że powinienem sobie na butelce zaznaczać
  • Odpowiedz
@alejandra15: co do budzika - nastawiam na 3 razy w ciągu nocy, żeby przebudzić się na parę sekund, ucieszyć się, że jeszcze tyle spania przede mna i zasnąć znowu.
nigdzie się nie ruszam bez telefonu, nie wychodzę z domu bez telefonu i sluchawek

są jeszcze inne, ale to już bardziej chorobliwe.
  • Odpowiedz
@alejandra15: Fajny wątek. :) Moje
1. Nie zasnę bez wody obok łóżka.
2. Dzień zawsze zaczynam od sprawdzenia godziny.
3. Sprzątanie mieszkania zawsze zaczynam od kuchni.
4. Kiedy czekam na jakąś ważną wiadomość i spodziewam się, że będzie pozytywna, to kiedy ją dostaję nigdy nie odczytuję jej od razu. Zawsze muszę jakiś czas odczekać, przejrzeć internety, ogarnąć w domu, cokolwiek. To może tak dla rozładowania napięcia.
5. Kiedy mam jakiś
  • Odpowiedz
Kiedy planuję zrobić jakąś rzecz później, to ustawiam sobie w widocznym coś co by mi o tym przypominało, np otwartą pralkę, butelkę do podlewania kwiatów, wiadro z mopem.
  • Odpowiedz
@alejandra15: jak firanka czy zasłona o coś się zaczepi to muszę ją poprawić.
Okulary nakładam przez głowę od góry, a nie wsuwam od twarzy xd
Po wyłączeniu kuchenki czy piekarnika sprawdzam dokładnie czy zostały wyłączone, zanosze jedzenie do pokoju po czym wracam do kuchni znowu sprawdzić czy wszystko zostało wyłączone
  • Odpowiedz
@alejandra15: chodzę i domykam szafki/szuflady, wstając rano z łóżka zawsze pilnuję, żeby postawić na podłodze najpierw prawą nogę, gdy wieszam pranie mam całe systemy segregacji - kolorystycznie, rodzajem ubrania, klamerki też muszą być odpowiednio dopasowane, itd. :D
  • Odpowiedz
@alejandra15: 1. Najbardziej smakuje mi p--o w butelce otwartej własnoręcznie o kant stołu. No inaczej jakoś jest jak po ludzku otwieraczem się za to zabiorę...
2. Od kiedy za dzieciaka widziałam w "Nie do wiary" (bądź podobnym programie) motyw latającego drewnianego stołka opętanego przez złego ducha, boję się zostawiać niezasunięte stołki i krzesła na noc. Nie mogę spać jeśli cokolwiek stoi pośrodku pokoju :)
3. Cytrynę robię "w kwiatka", ucinając
  • Odpowiedz
@alejandra15: Zawsze jak jem ogórki kiszone to wybieram największe, potem odgryzam końcówkę i wysysam cały sok ze środka, gdy już prawie wszystko wyssałem dziele go na trzy części po czym jem miękki środek z każdej części, a na końcu zjadam skórkę.
  • Odpowiedz
@alejandra15: Kiedy przygotowuję kanapkę, to po jej zrobieniu zawsze ugryzę i spróbuję. jeden kęs. Robiąc np 4 kanapki, okazuje się że mam 4 nadgryzione kanapki.
Budzik zawsze na dziwną godzinę. np 6:13, głośność również na parzystą wartość.
Pewnie coś by się jeszcze znalazło ;)
  • Odpowiedz
@alejandra15: 1. Wszystkie codzienne rzeczy robię według ustalonej kolejności i schematu
2. WSZYSTKO ma dla mnie swoje miejscu i zawsze na tym miejscu ma być odłożone
3. Nie przygotuję i nie zjem posiłku jeśli w kuchni mam nieporządek albo brudne naczynia w zlewie
4. Nigdy nie próbuję przygotowanego jedzenia przed skończeniem i podaniem
5. Budzik zawsze na niepełną godzinę :)
6. Jeśli mam spięte włosy to żaden kosmyk nie może mi wystawać albo
  • Odpowiedz