Wpis z mikrobloga

#wiara #religia #mikromodlitwa

Witam, jako ze ostatnim razem dostałem bardzo ciekawe odpowiedzi to przychodzę z kolejnym pytaniem, które mnie nurtuje.

Co z osobami, które żyły przed Chrystusem? Czy pójdą do czysca czy do nieba? Przecież nikt im nie przekazał nauk.
Dlaczego akurat 2016 lat temu a nie wczesniej? Przecież lepiej byłoby gdyby juz wczesniej ludzie znali zasady itp. Tego na prawdę nie potrafię zrozumieć. Tak na prawdę to na początku istnienia człowieka powinno sie to wydarzyć, zeby juz od początku wszyscy mieli ta wiedzę.
  • 38
@dnasstorm: przed Chrystusem byli sami żydzi a oni już mieli przymierza z Bogiem a przed Żydami byli Zaratustranie (chyba tak się to pisze) i oni też żyli zgodzie z zasadami Boga. dodam tylko że największe religie świata mają tego samego Boga tylko pod inną nazwą. jednak to nie jest odpowiedź bo pewnie pytasz o zmartwychwstanie po śmierci, cóż na to musi odpowiedzieć teolog
@dnasstorm: Sprawiedliwi poszli do Nieba, zostali wyciągnięci przez zmartwychwstającego Chrystusa, o czym mówi nasze wyznanie wiary (Credo). A dlaczego akurat wtedy? Bo tak Bóg chciał i taki był od początku plan zbawienia, jakakolwiek próba racjonalizacji jest skazana na porażkę.
@adammitka1986: Czytam Biblie, staram sie codziennie, jak do czegoś jeszcze nie doszedłem w Bibli a mnie nurtuje to sie pytam.

@sphinxxx: Ok, chciał akurat wtedy, ale jednak bardzo dobrze by było gdyby stało sie to juz wczesniej.

@lukaschels: Skąd znali oni zasady i jak znali Boga? I jak to największe religie maja tego samego Boga? Jakieś przykłady dokładnie?
Co z osobami, które żyły przed Chrystusem? Czy pójdą do czysca czy do nieba? Przecież nikt im nie przekazał nauk


@dnasstorm: Wydaje mi się wtedy zbawieni mogły być tylko osoby z narodów wybranego (Izraelita) o ile przestrzegał bożych przykazań.

Dlaczego akurat 2016 lat temu a nie wczesniej? Przecież lepiej byłoby gdyby juz wczesniej ludzie znali zasady itp. Tego na prawdę nie potrafię zrozumieć. Tak na prawdę to na początku istnienia człowieka
dodam tylko że największe religie świata mają tego samego Boga tylko pod inną nazwą. jednak to nie jest odpowiedź bo pewnie pytasz o zmartwychwstanie po śmierci, cóż na to musi odpowiedzieć teolog


@lukaschels: Bzdura, to że taki pedofil Mahomet tworząc własną religię brał trochę od chrześcijan a trochę od żydów, nie znaczy, że muzułmanie wierzą w tego samego Boga.
Bóg chrześcijan i Żydów ma na imię Jahwe, zaś muzułmanów Allah.
Jahwe
Ok, chciał akurat wtedy, ale jednak bardzo dobrze by było gdyby stało sie to juz wczesniej.


@dnasstorm: ale dlaczego? Z punktu widzenia człowieka jest to całkowicie bez różnicy. Będąc w Szeolu nie żył, był niczym, nie miał świadomości, nie miał ciała, więc to nie jest ani dobre, ani złe, bo nieistnienia nie można klasyfikować w ten sposób. Tak jak po Chrystusie ludzie po śmierci zmartwychwstają do nowego życia wiecznego, tak i
@dnasstorm:
_12 Bo ci, którzy bez Prawa zgrzeszyli, bez Prawa też poginą, a ci, co w Prawie zgrzeszyli, przez Prawo będą sądzeni. 13 Nie ci bowiem, którzy przysł#!$%@?ą się czytaniu Prawa, są sprawiedliwi wobec Boga, ale ci, którzy Prawo wypełniają, będą usprawiedliwieni. 14 Bo gdy poganie, którzy Prawa nie mają, idąc za naturą*, czynią to, co Prawo nakazuje, chociaż Prawa nie mają, sami dla siebie są Prawem. 15 Wykazują oni, że
Czyściec nie istnieje, nie ma niczego "po środku", są tylko dwie możliwe opcję, albo jesteś kozłem, albo barankiem.


@bachuxd: ale herezji to ty nie siej, zerknij do KKK 1031 oraz do Mch 12 i Mt 12, wersetów nie pamiętam. Są grzechy, za które na ziemi odpokutować nie można i po to jest czyściec.
@dnasstorm: Wszystkie większe religie są dziełem szatana. To znaczy nie tyle są jego dziełem, bo moim zdaniem Bóg aktywnie brał udział przykładowo przy powstawaniu kościoła protestanckiego, ale jednak z czasem szatan zniszczył ten kościół i namieszał w jego nauce tak żeby nie głosił tylko i wyłącznie tego o czym naucza nas Biblia. W prawie każdym kościele ewangelie nowotestamentową miesza się ze starym testamentem i ludzką tradycją i nauką. Nie mówię że
@sphinxxx: A jeszcze jedno - wiesz czym jest pokuta ? Pokutą nie jest karą, czy zadośuczynieniem za grzech. Pokuta to w greckim metanoja, czyli zmiana sposobu myślenia. Czyli pokuta jest po prostu zmianą myślenia i skończenie z grzechem. Czyli po śmierci już będzie za późno na pokutę, pokutować możemy co najwyżej tutaj na ziemi.
@bachuxd: A niech stracę, odpowiem Ci, ale dalej nie będę dyskutował, bo po tych postach widzę, że nie masz spójnych poglądów i niestety wiedzy do ich poparcia i takie myślenie to dla mnie #gimbcostam, bo trudno nawet zdefiniować taki zlepek skrajności.

Wszystkie większe religie są dziełem szatana.


Zaczyna się nieźle - Abraham jako ojciec narodu Izraelskiego, który rozmawiał z Bogiem twarzą w twarz oraz Jezus Chrystus, Bóg - założyciel Kościoła
@sphinxxx: @bachuxd: Jeszcze takie pytanie do Was mam. Jak myślicie, jaki % ludzi pójdzie do piekła? Bo jak nad tym rozmyślam to dochodzę do wniosku, ze MNÓSTWO. Nie wiem jak surowy będzie Bóg, ale jak większość ludzi popełnia świadomie wiele grzechów i sie z nich nie wyspowiada, nie modli sie itp. To na prawdę może byc nawet 80-85% którzy sie "kwalifikują" na piekło. Bardzo niedobrze.
@dnasstorm: Kościół do którego chodzisz to ludzie i społeczność. Nie jestem w stanie Ci odradzić spotykania się z ludźmi i uczestniczenia w jakiejś społeczności. Po prostu musisz poznać prawdę i zrozumieć ewangelię jakiej naucza Biblia tak żebyś sam mógł już ocenić co jest z nią zgodne a co nie. Potem już sam będziesz mógł zdecydować co chcesz robić i gdzie chcesz chodzić. Ja nie chcę żeby ktoś wypierał się kościoła jako
@dnasstorm: Patrząc na dzisiejszy świat, to może będzie to nawet te 80%, nie wiadomo.

_1 A wiedz o tym, że w dniach ostatnich nastaną chwile trudne. 2 * Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, wyniośli, pyszni, bluźniący, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, niegodziwi, 3 bez serca, bezlitośni, miotający oszczerstwa, niepohamowani, bez uczuć ludzkich, nieprzychylni, 4 zdrajcy, zuchwali, nadęci, miłujący bardziej rozkosz niż Boga. 5 Będą okazywać pozór pobożności, ale wyrzekną się jej mocy. I
@bachuxd: @sphinxxx: Nie bede zakladal nowego watku, wiec zapytam tutaj.
Ogladalem ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=J47EyUcPkmM
'Pieklo istnieje' i tam Sw. Faustyna mowi, ze ''Jedno zauwazylam: ze tam jest najwiecej dusz, ktore nie dowierzaly, ze jest pieklo''.

Ale przeciez dusze jeszcze czekaja na sad ostateczny, tak? A jego jeszcze nie bylo i przebywaja w Szeolu z tego co juz sie dowiedzialem. Takze jak one moga byc w piekle? Taka sprzecznosc dla mnie...
@dnasstorm: Jedno jest pewne - zawsze to co jest opisane w Biblii trzeba stawiać ponad tym co mówi jakiś człowiek. Ja sam osobiście nie jestem do końca przekonany co do tego o czym mówi Faustyna i jakoś nie czuję, żeby to była prawda. ALE też nie jestem w stanie tego stwierdzić na 100%, bo Biblia bardzo mało mówi o piekle, także nie ma jak skonfrontować jej słów z Biblią i je
@bachuxd: Ostatnimi dniami sporo ogladam Ksiedza Piotra Glasa, egzorcysty. Ma nawet nagrania audio jak wyrzucal duchy z ludzi, jest nawet swiadectwo osoby, ktora miala w sobie zlego ducha. I ten ksiadz mowi, ze pieklo jak najbardziej istnieje, a szatan chce zeby ludzie mysleli, ze nie istnieje.

Co tez zauwazylem z tych kazan to na prawde sporo zasad do przestrzegania, ale warto je wcielic do zycia. I tutaj moje pytanie, jest tyle
@dnasstorm: No już kiedyś ktoś mi pisał o tym księdzu i trochę mi się to śmieszne wydawało, że ktoś się pyta demonów o to co robić, żeby nie trafić do piekła ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo to ponoć właśnie demony mówiły temu księdzu za co ludzie trafiają do piekła. Dla mnie żaden demon nie jest żadnym autorytetem i nigdy nie będę brał na poważnie żadnych słów demona.
@bachuxd: 'Prawo samo w sobie jest dobre i święte, ale jednak człowiek poddany pod prawo uczynków jest wręcz przeklęty. Skoro Chrystus nas spod tego przekleństwa wykupił, to po co mamy do tego wracać ?'

Co to znaczy czlowiek poddany pod prawo uczynkow? Mniej wiecej zrozumialem z cytatow, ale jakbys jeszcze mogl mi to objasnic.

'Jesteś wolny, po prostu, nie ma żadnego prawa nad Tobą. Zacznij żyć w tej wolności a grzech
@dnasstorm: > Co to znaczy czlowiek poddany pod prawo uczynkow? Mniej wiecej zrozumialem z cytatow, ale jakbys jeszcze mogl mi to objasnic.

Jeśli człowiek musi swoimi uczynkami zadowolić Boga i jego relacja z Bogiem opiera się na uczynkach i próbie "dogodzenia" Bogu i przestrzeganiu jego zasad, to wtedy jest to po prostu przekleństwo, bo człowiek nigdy swoimi uczynkami nie będzie w stanie zadowolić Boga. W starym przymierzu opartym na uczynkach za
@lukasz1985m:
_10 Natomiast na tych wszystkich, którzy polegają na uczynkach Prawa, ciąży przekleństwo. Napisane jest bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wypełnia wytrwale wszystkiego, co nakazuje wykonać Księga Prawa. 11 A że w Prawie nikt nie osiąga usprawiedliwienia przed Bogiem, wynika stąd, że sprawiedliwy z wiary żyć będzie. 12 Prawo nie opiera się na wierze, lecz [mówi]: Kto wypełnia przepisy, dzięki nim żyć będzie. 13 Z tego przekleństwa Prawa Chrystus nas wykupił
@lukasz1985m:
Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim. 20 Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego.
Ja nie znoszę ani jednego przykazania. Prawo jest święte i niezmienne. Ale jednak Jezus jest pośrednikiem nowego
@lukasz1985m:
Nie. Jezus wypełnił prawo.

_17 Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić*. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. 19 Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia
@lukasz1985m: Cały czas opierasz się na tym jednym fragmencie, który już dwukrotnie Ci wyjaśniłem i napisałem, że prawo wcale nie jest zniesione i zmienione, one zostało wypełnione i ustanowione zostało nowe, stare jest jednak nie ruszone. Podałem ci kilkanaście wersetów, które potwierdzają to co mówię, ale Ty jednak cały czas idziesz w zaparte. Jak chcesz, to możesz żyć pod starym przymierzem i swoją relacje z Bogiem opierać na wypełnianiu prawa, ja
@lukasz1985m: Jezus w momencie kazania na górze jeszcze nie umarł, jego krew jeszcze nie została przelana i Jezus mówił, o prawie i prorokach i potem dodał dopóki się WSZYSTKO NIE SPEŁNI, czyli miało się spełnić wszystko o czym mówili prorocy w starym testamencie. I to się spełniło w momencie w którym Jezus umarł i zmartwychwstał i potem duch święty objawił apostołom ewangelie, którą zwiastowali i podałem Ci kilkanaście wersetów, które bardzo