Wpis z mikrobloga

@Littauer: Powiedz mi kolego w takim razie jak to się ma z okularami ochronnymi do pracy w przemyśle ciężkim, na przykład marki Uvex. Czy długotrwałe noszenie nie naraża wzroku? Czy nadają się w ogóle do tego, czy można je raczej nosić tylko krótkotrwale w czasie zagrożenia (np przy biciu młotem albo przechodzenia obok jakiejś maszyny). Czy są jakieś konkretne okulary o różnych kolorach szybek dla odpowiedniej pory dnia i nocy?
@Bergkamp: a co to za okulary? Jakieś turbo specjalistyczne, czy zwykłe tworzywo? Na opakowaniu powinno Ci wszystko pisać, nie wiem jak jest z Uvex'em, siedzę w 3M. Ja mam 3emki ochronne takie podstawowe i do jazdy samochodem ich używam, często przez wiele godzin i nie narzekam. Co do szybek, to ma to znaczenie i do zawodu jaki jest wykonywany i do pory dnia. Na stronie producentów wszystko musi być uwydatnione, mogę
@Bergkamp: a macie na zakładzie specjalnego ziomka od tego, czy szefu wam sprowadza rzeczy bo mu ktoś podpowiedział? (Jak byś mógł zdradzić mi jeszcze jakie województwo, branża i markę odzieży z ciekawości ;) )
@Littauer: Na terenie zakładu siedzi bhpowiec, on ściąga, zakupy robią w siedzibie, tam jest główny HSE oficer. Woj wielkopolskie, branża poszukiwania ropy i gazu, a odzież to mamy różnie okulary UVEX, kaski MSA, buty Honeywell, kombinezony Red Wing.