Wpis z mikrobloga

Mam taki pomysł w głowie, nie wiem jak Mirki sie na to zapatrują: zrobić "zawody" w single player - zdobywanie achievków. Wybierany jest jeden achievement - najlepiej taki co mało osób zrobiło i nie wymaga najnowszych DLCów. Czas bylby dwa miesiące, do tego czasu każdy mógłby zaprezentować swoją grę - forma dowolna. Potem korzystając z systemu ankiet na tydzien przed końcem czasu wybieralibyśmy zwycięzcę, który wybiera kolejny achievement do zrobienia na kolejne 2 miesiące.

Achievki najlepiej wg mnie jakby spełniały jeszcze takie kryteria:
- poziom trudności średni do trudny, bez żadnych World Conquestów, Norwegian Woodów czy One Faithów (ale Dar el Islam czy Sun God już ok)
- najlepiej takie, że trzeba grać konkretnym krajem/grupą krajow

Poziom dowolny, ironman opcjonalny (w końcu nagród nie przewidujemy), mody wg uznania, chyba że znacząco zmieniają trudności achievka. Twórca może dać dodatkowe zadanie bonusowe typu: Stwórz Niemcy jako kraj muzulmanski.
Co sądzicie o takim pomyśle?

#eu4 #eu4achievementchallenge

Co sądzisz o pomyśe

  • Dobry pomysł, grałbym 37.2% (29)
  • Dobry pomysł, ale wolę sam wybierać w co akurat gram 16.7% (13)
  • Zły pomysł, ale można poprawić 2.6% (2)
  • Usuń konto i wpadnij w Unię Personalną pod Francja sprzymierzoną z Kebabem. 43.6% (34)

Oddanych głosów: 78

  • 16
@twisterro:
Jestem otwarty na dyskusję w każdym z tematów. Sam gram tylko na Ironie, ale są też ludzie, którzy nie lubią tej opcji :)

@zranol:
Raczej wolałbym uniknąć zbyt trudnych, ale też nie chciałbym takich, co w jeden wieczór się da radę. Na pewno chciałby, by do zabawy mogło więcej osób dołączać - a ci lepsi poza achievkiem mogliby wówczas o ten bonus powalczyć.
@Dziadekmietek:
Są achievki, które niemal nikt nie zrobił. Ile osób z tego taga zrobiło na przykład "Hessian Mercenaries"? "Lasarus"? "Strait talks"? "Take that, von Habsburgs!"? "The Bohemians"? Wiele osób robiło wiele acheivków, ale jest kilka takich, co w zasadzie nie słyszałem by ktokolwiek robił - większość gra jednak standardowymi krajami. Taka jest też moja motywacja co do pomysłu - by ludzie mieli motywację spróbować coś nowego. A że czasem akurat się
@KtosMiZajalNickElas:
Z pewnością, ale dałem jako przykład Achievementa, którego mogliby pokazywać w programie "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?" Jest chyba 170 achievków, myślę, że znajdzie się kilka takich, że mało osób już pokończyło :)

Co do weryfikacji - chcę też uniknąć sytuacji, że ktoś nie będzie mógl pokazac ikonki, że przeszedl bo już kiedyś zrobił. Zakładam, że każdy choć screenami bedzie dokumentował swoją grę, jak będą kody ostro w użyciu to raczej
@Ragnarokk:
Tak czy siak bez ironmode'a nie zalicza achievementów więc normal odpada. Chyba że ktoś bardzo chce zrobić dla własnej satysfakcji to inna sprawa. No ale command line kusi i użycie go jest niesprawdzalne w sumie.
Chyba że customowe acziki wymyślane np przez poprzedniego zwycięzcę ale tu musiałaby być jakaś opcja kontroli żeby bezsensownych pomysłów nie było.
@Ragnarokk: Ja bym był za tym, żebyśmy sami proponowali zadania. Dużo osób już jakieś acziwki ma i nie wiem, czy ktoś chciałby robić to samo jeszcze raz. No i Ironman musi być :)
@Xardin:
Tak jak pisałem wyżej - nie chcę, by były bardzo ciężkie i bardzo czasochłonne. Więc Dracula ok, 1001 jednak zbyt wiele. Jaki konkretnie i sposób wybierania to trzeba będzie ustalić - jutro napiszę kolejny wpis z konkretniejszymi propozycjami :)