Wpis z mikrobloga

Kradzież roweru, Zielona Góra, Giant XTC 27.5

Nie mam wielkich nadziei, ale kto wie. Sytuacja w zasadzie standardowa - rower zostawiony na 30 minut na klatce schodowej, tuż pod drzwiami od mieszkania na pół godziny. Pół godziny stania - roweru nie ma :/ Wiem, moja głupota - niezabezpieczony, pozostawiony sam sobie. Wróciłem dopiero co z lasu, cały był ubłocony także chciałem chwilę odczekać aż błoto zeschnie żeby mieszkania nie zasyfić. Na przyszłość już wiem, że ból odkurzania nie równa się bólowi straty nowiutkiego sprzętu ;) Zły jestem tym bardziej, że rower kupiłem 18.02.2016. Skradziono mi go 21.02.2016. Przejechałem dosłownie 20 km :/

Bohater wpisu to nowiutki Giant XTC 27.5:

http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/xtc.27.5.2015/17694/76350/#specifications

Zdjęcie własne (za krótko go miałem by zrobić porządniejsze fotki)

Informacje dodatkowe:

Specyfikacja roweru fabryczna dodatkowo pedały spd M520. Koszyk na bidon i dwa uchwyty latarki na kierownicy.
Numer ramy: GR414757

Zgłosiłem kradzież roweru na Policję. Za pomoc w odzyskaniu roweru - oferuję nagrodę 700 zł.
Szanse są niewielkie, niemniej gdyby ktokolwiek widział lub wiedział cokolwiek proszę o informację na PM lub rollcoon@hotmail.com

Z góry dziękuję :)

#zielonagora #zgora #rower #kradziez

EDIT:
Dodaję informację dotyczące miejsca i czasu kradzieży:

Zielona Góra
ul. Waszczyka 7
Kradzież miała miejsce między 16:30 a 17:15 tuż spod drzwi mieszkania.
Pobierz rollcoon - Kradzież roweru, Zielona Góra, Giant XTC 27.5

Nie mam wielkich nadziei,...
źródło: comment_lE329g1qVr52AEFgGg1TIUkXNFdGSA8R.jpg
  • 70
@rollcoon: gdybyś go przypiął to pewnie też by zginął. Sądze, że zajumanie było zaplanowane a temat ktoś z Twoich znajomych nadał lub przypadkowo o zakupie powiedział.

No chyba, że to zupełny przypadek i się ktoś przewinął.

Zapytaj sąsiadów mieszkających wyżej od Ciebie czy ktoś od nich nie wychodzi w tych godzinach.
@5678 - do wczorajszego dnia powiedziałbym, że Twoje zachowanie jest jak najbardziej rozsądne (tj. trzymanie zapiętego roweru na klatce przed drzwiami do domu). Dziś już mam inne zdanie ;) Serio, przemyśl czy warto się stresować i denerwować za kilka minut sprzątania dziennie.
@rollcoon: Znalezisko wjechało na główną, więc zdecydowanie więcej osób będzie miało okazję przeczytać. Daj znać co z tym monitoringiem żabki. Jeszcze widzę, że ta firma "PAS" ma kamerkę, może akurat złodziej przejeżdżał tą ulicą?
https://www.google.pl/maps/@51.9208933,15.5020006,3a,39.5y,316.88h,78.57t/data=!3m6!1e1!3m4!1sQATlrzXkhbJ1yOaYjwaH3Q!2e0!7i13312!8i6656

Jak już ktoś z Twoich znajomych zrobi akcję na Fejsie, podeślij tutaj linka. Chętnie udostępnię :)
@fureya07: wiesz, że kiedyś za gówniaka właśnie o tym myślałem? Zawsze trzymałem rower na balkonie (teraz w pokoju) i zawsze miałem w głowie ten widok, że jakaś linka z haczykiem się pojawia i rower mi ucieka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wfm125m: Niestety lokalizatory GPS nic nie dają. Rowery z reguły lądują w jakiejś melinie pod ziemią więc 0 zasięgu.

Jeśli nie dogonisz złodzieja od razu po fakcie to szanse masz prawie zerowe.

A policja od tak sobie nie może przeszukać budynku, a ślad GPS jest niewystarczający. Trzymają rower miesiąc, do tego czasu bateria padnie.

Niestety wiem z doświadczenia (kolega próbował)