Wpis z mikrobloga

Weekend w Kąciku:

krótko i na temat
- proste
- informacje
- sportowe

Odwiedzaj Kącik

Obserwuj #kacik

#pilkanozna

- 28-letni brazylijski pomocnik - Carlos Eduardo - miał trafić do Legii Warszawa. Transfer jest jednak zagrożony, a problemem okazał się jego rozgłos. W Rubinie Kazań zarabia 2,3 miliona euro rocznie. Rosjanie zaproponowali mu rozwiązanie kontraktu, żeby przynajmniej oszczędzić na jego półrocznych zarobkach. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Rubin miał wypłacić zawodnikowi milion dolarów z tytułu rozwiązania kontraktu, a po upublicznieniu jego ewentualnego przejścia do Legii, zmienił zdanie. Eduardo to sześciokrotny reprezentant Brazylii. Więcej na ten temat - klik

- Wielkie Derby Śląska dla Ruchu Chorzów. "Niebiescy" pokonali Górnika 2:0.

(?-10 pkt)


- Mecz uświetnił otwarcie "nieco spóźnionych" nowych trybun Arena Zabrze - klik

- Dotychczas rekordowe były derby z 23 czerwca 1968 roku, kiedy mecz na Stadionie Śląskim obejrzało 80 tysięcy widzów

- W latach 70. i 80., działacze obu klubów, ze względu na prestiżową stawkę spotkania, mobilizowali swoich piłkarzy sporymi premiami finansowymi. Teraz już takich bodźców się nie oferuje. W 1989 roku piłkarz Ruchu za mistrzostwo Polski otrzymał telewizor i magnetowid. Za zwycięstwo z Górnikiem, dodatkową nagrodą była możliwość wypicia po meczu dwóch piw, za przyzwoleniem trenera

- Derbowego spotkania nie zapomni Marcin Baszczyński, wtedy obrońca Ruchu, który po meczu (2000 rok) został zawieszony na kilka miesięcy za rzekome skopanie sędziego Żyjewskiego. Kara została skrócona po tym, jak Zbigniew Boniek ogłosił amnestię

- Za moich czasów gdy kibice Górnika przyjeżdżali na Cichą, to jeżeli mecz odbywał się w późniejszej porze, zapalali zapałki, zapalniczki czy nawet świeczki w ramach takiej swego rodzaju akcji protestacyjnej. Oświetlenie na stadionie Ruchu nie było wtedy na takim poziomie, na jakim powinno być - wspomina były zawodnik Górnika - Tomasz Wałdoch

- Wyniki, statystyki i bramki 23. kolejki Ekstraklasy (wideo)

- Robert Lewandowski zdobył bramkę w 22. kolejce Bundesligi. To 22 trafienie w lidze (wideo)

- Arkadiusz Milik zdobył dwie bramki podczas 24. kolejki Eredivisie (wideo)

- Piotr Zieliński zdobył bramkę podczas 26. kolejki Serie A (wideo)

- 18-letni napastnik Lecha Poznań - Dawid Kownacki - sodówkę ma już za sobą. Dokładnie dwa lata temu, 21 lutego 2014 roku w Szczecinie, grając przeciwko Pogoni (1:5), zaliczył premierowe trafienie w Ekstraklasie. Miał wtedy 16 lat i 344 dni i stał się pierwszym piłkarzem w historii Kolejorza, który zdobył bramkę przed 17. urodzinami. Dziś Kownacki ma ponad 50 meczów w Ekstraklasie. Jego talent nie rozwija się tak błyskawicznie, jak na początku kariery

(?-10pkt)


- Kiedy zwracano mi uwagę, że jestem trochę za gruby, mówiłem: „Coś ty, przecież dobrze się czuję”. A różnicę widzę dopiero teraz, kiedy schudłem o 3,5 kg. Niby nie tak dużo, ale niech ktoś spróbuje założyć ważący tyle plecak i pobiegać - mówi Kownacki. Napastnik zrobił rachunek sumienia po to, żeby nie popełniać błędów z przeszłości. - Przyznaję się do lekkiej sodówki. To zresztą cecha wielu młodych, którym się wydaje, że już są wielcy. Nie byłem tutaj żadnym wyjątkiem - mówi Kownacki. - Zbyt wysoko stawiałem sobie poprzeczkę. To niby nic złego, ale chciałem dokonywać niemożliwego. Wiem, że jeśli będę robił wszystko krok po kroku, w końcu zacznę grać na miarę możliwości - dodaje

- 20-letni napastnik FC Twente - Oskar Zawada - ani chwili nie zastanawiał się nad przenosinami do Holandii. Na początku lutego, w dniu 20. urodzin, został wypożyczony z VfL Wolfsburg do FC Twente. - Menadżer zadzwonił do mnie 30 stycznia o godzinie 22.00 z informacją, że Twente koniecznie chce mnie ściągnąć. W ogóle się nie zastanawiałem, zajęło mi to może minutę - mówi Zawada. - Zawsze marzyłem o grze w Holandii. To jest dobre miejsce na zbieranie doświadczenia. Techniczna liga, techniczna piłka - dodaje

- W lipcu 2012 roku przeniósł się z juniorów Stomilu Olsztyn do juniorów Wolfsburga. W zespole do lat 17 był królem strzelców Bundesligi, a w drużynie do lat 19, wywalczył mistrzostwo Niemiec. W 85 meczach juniorów i rezerw zdobył dla Wolfsburga 58 bramek. W pierwszym zespole grywał jednak tylko w sparingach. Oskar Zawada jest wychowankiem DKS Dobre Miasto i podstawowym napastnikiem młodzieżowych reprezentacji Polski

#siatkowka

- Komplet wyników 18. kolejki Plus Ligi - klik

- Sensacja w Orlen Lidze. Chemik Police w trzech setach przegrał z BKS Bielsko-Biała, które prowadzi były trener policzanek

(?-10)


#mma

- Polski półciężki - Marcin Prachnio (10-2) - podczas debiutu w ONE Championship znokautował Brazylijczyka - Alexandra Machadę (7-2) - (wideo) Gala odbyła się 20 lutego w Dżakarcie (Indonezja). Prachnio ma 27 lat. Urodził się w Polsce, a obecnie mieszka w Holandii. Wywodzi się z karate. W tej branży został m.in. mistrzem Polski juniorów i seniorów. W MMA zadebiutował w połowie 2013 roku. Przez ten czas stoczył 11 pojedynków, z których 9 wygrał, z czego aż 8 w I rundzie. Walczy bardzo widowiskowo, często używając swoich nóg. W światowym rankingu wagi półciężkiej Marcin Prachnio zajmuje 69. miejsce, a 3. wśród Polaków za Tomaszem Narkunem i Janem Błachowiczem

- Polski ciężki - Damian Grabowski (20-3) - o przyczynach porażki z Derrickiem Lewisem (14-4). Podczas debiutu w UFC został znokautowany przez Derricka Lewisa. Generalnie w walce nie poszło wszystko, bo nie zrobiłem nic z tego co miałem zrobić - mówi Grabowski. - Rozkładając przyczynę przegranej na czynniki pierwsze - największe znaczenie miał po prostu ten okres w którym nie walczyłem. Bo w momencie gdy masz 35 lat, jesteś zawodowcem, to walczysz trzy, cztery razy w ciągu roku, a ja ostatnią walkę miałem 16 miesięcy temu - dodaje. - Na trzy lata miałem trzy walki, więc można powiedzieć, że ja nie jestem zawodnikiem, który profesjonalnie się tym zajmuję, tylko gościem, który ma hobby i raz na rok się gdzieś tam bije. Więc to jest złe i na pewno to muszę zmienić

- Trzy największe działa: Pudzianowski, Khalidov i Materla mają pojawić się na gali KSW 35, która odbędzie się maju w Ergo Arena (Gdańsk/Sopot). Pudzian nie ma jeszcze rywala. Khalidov prawdopodobnie zmierzy się z Azizem Karaoglu (9-6). Z kolei Materlę może czekać rewanż z Kendallem Grovem (22-15), którego pokonał na KSW 23, a pojedynek wzbudził ogromne emocje, dzięki czemu został wybrany najlepszą walką roku

#skoki

- Dawid Kubacki zajął 11. miejsce podczas drugiego konkursu Pucharu Świata w Lahti. Wygrał Austriak - Michael Hayboeck. Do finałowej trzydziestki awansowało trzech Polaków - klik Wcześniej w kwalifikacjach odpadli Kamil Stoch i Andrzej Stękała. Na poniedziałek w Kuopio zaplanowano dodatkowy konkurs drużynowy (w miejsce sobotniego, który się nie odbył). Początek wyznaczono na godzinę 17:15

#ciekawostki

Tour de Kącik:


Miłego wieczoru!

Ktoś rzucił temat, by informacje wzbogać ładną panią. Co myślicie o tym, by prezentować uroczą część polskiego sportu?

  • Tak, o ile będzie to czynione w rozsądny sposób 52.0% (26)
  • Nie, to będzie przesada 26.0% (13)
  • Nie rozumiem o co chodzi, ale dbam o moją fapotekę 22.0% (11)

Oddanych głosów: 50

  • 8
  • Odpowiedz
nsfw

Zawiera treści NSFW

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.