Wpis z mikrobloga

dobrzy mirkowie, proszę o pomoc w ocenie, czy warto kupić aparat używany o takich parametrach.
(aparat sprzedaje znajomy kolegi. Mnie jest potrzebny do fotografowania biżuterii [sprzedaję rękodzieło] + prywatny użytek. Ale na fotografii przynajmniej na razie kompletnie się nie znam)

- Aparat Canon 500d :
* 15.1 Mpix
* Aspect ratio: 3:2
* montowanie obiektywu: EF/EF-S
* ISO: 100, 200, 400, 800, 1600, 3200 Rozszerzalne do 6400 + dodatkowo 12800
* wyświetlacz 3.0"
* flash
* możliwość kręcenia filmów fullHD - 20fps
PONADTO! zainstalowałem w nim dodatkowy firmware rozszerzający jego działanie o takie funkcjonalności jak między innymi: interwałometr przydatny bardzo podczas robienia TIMELAPSE lub przy astrofotografii.

- obiektyw Samyang (fish-eye)
* ogniskowa: 8mm
* aperture: f/3.5 - f/22
* mocowanie: EF
Dla aparatów z crop sensor obiektyw pozwala na rejestrowanie aż 160 stopni, a w przypadku fullframe 180!!

- obiektyw Canon
* ogniskowa 18-55mm
* aperture: f/3.5 - f/38
* stabilizacja obrazu
* autofocus
* montowanie EF-S

- torba
- FILTR GWIAZDKOWY
- karta pamięci 16GB
- karta pamięci 4GB
- ŁADOWARKA
- dwie ORYGINALNE BATERIE

Aparat ma na wyświetlaczu drobną wadę - w postaci 2 małych niebieskich pasków (mało widoczne podczas oglądania raczej ciemnych zdjęć).

Cena 1350 zł - warto?

#kiciochpyta
#fotografia
  • 5
  • Odpowiedz
@englarin: Dowiedz się jaki przebieg, i jak mocno tyrany. Jeśli przebieg migawki tak w okolicach 30-40k ale w dobrym stanie, to nawet spoko oferta. Sam aparat to powiedzmy 500-700 zł (zależnie od stanu), obiektyw 18-55 ~200 zł. Samyang 600zł. karty 20zł. torba 30zł.
  • Odpowiedz
@englarin: ten 8mm to do niczego Ci sie nie przyda, do bizuterii całkowicie nieprzydatny a na wlasny uzytek będziesz narzekać bo portretu tym tez normalnego nie robisz, tlyko do jakichś architektonicznych, krajobrazów (ale tez to nie bedzie nic spektakularnego) albo do wnetrz. taki 8mm to raczej do wydziwiania niz robienia normalnych zdjęć.
tak jak pisali wyzej lepiej samemu cos, bo do bizuterii przyda sie makro albo jakis 50 1.8 z pierscieniami
  • Odpowiedz
@englarin: Za podobna kwotę kupisz 600D, nowsze body z gibanym ekranem, lepszą specyfikacją.
Sprzedałem swojego jakiś czas temu za tyle, dodatkowo kit w ersji II, karty SD, bateria, filtry.
Do twoich zastosowań wystarczy, będzie ok. Mogę polecić od siebie zakup kita w wersji STM - najlepszy z 18- 55.
  • Odpowiedz