Wpis z mikrobloga

[ Przetrzymywanie kierowców przed przejazdem kolejowym ]

19.02.2016, godz. 16 z minutami, przejazd kolejowy w Sczedrzykowicach - Stacji, woj. Dolnośląskie

Przejazd zamknięty był przez ponad 12 minut. Przejechały 3 składy kolejowe z prędkością bliską 10 km/h. Między pierwszym, a drugim składem, przejazd był zamknięty przez ponad 7 minut.

A kierowcy stoją i czekają. Rodzi się irytacja i niecierpliwość. Po przejechaniu przejazdu znaczna część kierowców świadomie lub podświadomie próbuje nadrobić stracony czas.


Jak sądzicie, autor ma rację czy jednak woli stracić życie na przejeździe kolejowy, bo mu żal tych 7 minut na poczekanie?

#kolej #przejazdy #bezpieczenstwo #drogi #kierowcy
WuDwaKa - [ Przetrzymywanie kierowców przed przejazdem kolejowym ]

 19.02.2016, god...
  • 8
@WuDwaKa: u mnie #!$%@? na wyjeździe z osiedla też potrafią zamknąć przejazd kolejowy na kilkanaście minut. Powstaje korek blokujący kilka ulic i skrzyżowań, po czym przejeżdża praktycznie pusty pociąg... nie zdziwię się, jak kiedyś komuś puszczą nerwy i pójdzie do dróżnika.
@WuDwaKa: sam czekałem dobre 10 minut na przejeździe. Byłem drugim autem zatrzymanym, czekałem na pociąg 5 minut mniej więcej, jechał baaaardzo powoli, potem się zatrzymał i zaczął się wracać, nie mam pojęcia po co to było, ale irytacja i kolejka była duża
@WuDwaKa: w polsce jak w chlewie 100% za murzynami
ciagle nie moge wyjsc z podziwu jak bardzo polaczki spinaja poslady czy to w pracy czy w zyciu.
w cywilizowanym kraju jak ktos jedzie autem to jedzie bezpiecznie, jak sie spozni to trudno i nikt mu glowy z tego powodu nie urywa, zwlaszcza na wiekszych odleglosciach. tylko w polsce sami sie poganiaja bo musza odrobic te 7 minut a prawda jest taka
sam czekałem dobre 10 minut na przejeździe. Byłem drugim autem zatrzymanym, czekałem na pociąg 5 minut mniej więcej, jechał baaaardzo powoli, potem się zatrzymał i zaczął się wracać, nie mam pojęcia po co to było, ale irytacja i kolejka była duża


@cdawid1: Pewnie manewry, a przejazd jest w stacji. Można jakieś google maps z lokalizacją tego miejsca (celem weryfikacji tej hipotezy)?