Wpis z mikrobloga

#epapierosy #epapieros Cześć, mam pytanie jak oceniacie e-papierosy w porównaniu do zwykłych, chce kupić bliskiej osobie na prezent. Czy palenie e-fajek ma mniej negatywny wpływ na zdrowie od zwykłych? Jeśli tak, to jakie modele polecacie, bo kompletnie nie ogarniam tematu. Pozdrawiam Mirasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 18
@mirekProcent: evica i Nautilus mini na początek.
Co do oceny moim zdaniem pozytyw od kąd zmieniłem szluga na e szluga to nie mam np porannego kaszlu, co do zdrowotnych właściwości to nie ma badań co będzie za 20 lat :-) Nie ma szkodliwych efektów spalania np.
@Oszczer: wiem co oznacza i jego definicja dostosowana do działania e-papierosa, a nie czysto medyczna jak najbardziej pasuje. Jak nie potrafisz logicznie pomyśleć tylko trzeba ci wszystko napisać dosłownie jak krowie, to się nie odzywaj.
@CichyBob: sam sobie dostoswałeś definicje ( ͡ ͜ʖ ͡) to nazwij ją definicją kretyna a nie placebo. Bo substancją uzależniającą w papierosach jest nikotyna która w ep dostarcza się do organizmu a efekt placebo jest efektem czysto psyhologicznym
substancją uzależniającą w papierosach jest nikotyna która w ep


@Oszczer: dla mnie to gówno prawda, większość palaczy pali bo są psychicznie uzależnieni, brakuje im dymu i palenia samego w sobie, a nie nikotyny. Dlatego często epapierosy i wszystkie te plastry gówno dają.
@Oszczer: Skoro taki oczytany jesteś to powiedz mi, dlaczego ludzie mają taki problem z rzucaniem, jeśli chodzi TYLKO o dostarczanie nikotyny do organizmu. I jakoś nie pomagają im żadne magiczne tabletki, plastry ani epapierosy
@CichyBob: epapieros łączy zabawę dymem i nikotyną. a co do tego, że nikotyna nie jest potrzebna, wtedy by nikt jej do liquidu nie dodawał, a każdy odczuwa kiedy ma liquid z nikotyną a kiedy bez.
@CichyBob: dlaczego twierdzisz że nie pomagają e papierosy? zapoznaj się z tematem oraz liczbą osób które zmieniły papierosy na ep np. forum o epierosach ma specjalny dział gdzie zapoznasz się z opiniami zwykłych ludzi jeśli badania do ciebie nie przemawiają, bo oprócz tego są jeszcze nawyki
@Oszczer: ja nie mówię, że nie pomagają w ogóle. Natomiast twierdzę, że to nie wygląda tak, że dostarczasz nikotyny i adios. Sam rzucałem, rzucało wielu moich znajomych, na różne sposoby e-papierosy również. Jednym pomagały innym nie. Ja należę do tych drugich. Mogłem siedzieć kilka godzin przed kompem i wciągać parę bez przerwy, a dalej chciało mi się palić. Natomiast zapalenie jednego papierosa dawało mi spokój na przynajmniej godzinę. Po około dwóch
@CichyBob: podejrzewam, że miałeś albo źle dobraną dawkę nikotyny albo fatalny sprzęt. Paliłem 2 paczki dziennie, łącznie od 17 lat, rzuciłem z dnia na dzień. Wcześniej używałem słabych urządzeń (tych wyglądających jak papieros) i dupa, dopiero konkretny tank załatwił mój problem. A efekt placebo nie istnieje - zmniejszam skucesywnie dawki nikotyny i widzę, jak mnie trzęsie np. przy zmianie na zero (a wapuję tyle samo a może i więcej jak zmieniam).
@CichyBob: nikotyna w fajkach jest dość mocno podrasowana związkami amoniaku, w odniesieniu do niej zazwyczaj używa się określenia free based (uwolniona). działa szybciej i daje większego kopa, niż czysta nikotyna. google it. stąd też nawet przy wielokrotnie wyższej dawce nikotyny przyjmowanej via ep ciągły głód. jakiś tydzień/dwa trzeba się pomęczyć nie paląc zwykłych fajek w ogóle. jeśli palisz hybrydowo, to głód będziesz czuł cały czas. później jest łatwiej.
edit: co do
@mirekProcent: na pewno są mniej szkodliwe niż normalne fajki, jak chcesz coś niedrogie go początek to Tabaque Slim dobrze wygląda i jest prosty w obsłudze (moja mama taki ma), nie ma co na początku bawić się w boxy czy mody, no chyba że masz pewność że osoba mocno się wkręci