Wpis z mikrobloga

Mam problem z laptopami. Mam dwa lapki z dedykowanymi kartami graficznymi. Teoretyczie powinni się one uaktywniać podczas grania. Ale mam wrażenie, że gówno. A nawet nie wrażenie, bo odpaliłem właśnie tytuł, który w ustawieniach mi ładnie napisał, że chce korzystać z "intel hd graphics". Czyli gry nie zawsze się orientują, że mają do dyspozycji mocniejszą kartę, co potwierdziło moje przypuszczenia, bo niektóre gry potrafią mi niesamowicie "szarpać" na minimalnych ustawieniach, kiedy bardziej wymagające tytuły (które najwyraźniej rozumieją, że mają do dyspozycji lepszą kartę) śmigają.
Jak wymusić na "głupich grach" żeby korzystały z lepszej karty?
W sumie to w ogóle bym zrobił tak, że cały czas ta lepsza jest używana i tyle.

#laptopy #komputery #gry
  • 9
@oner: zależy czy karta dedykwoana to radeon czy nvidia. Generalnie prawy przycisk myszy na przysłowiowej ikonce na pulpicie i tam powinno być "uruchom z kartą graficzną >"
@michael1v6: Kiedyś próbowałem to jakieś dziwne "kwiatki" z tym były. Już nie pamiętam co konkretnie.
@pmez: Na jednym radek na drugim gf :D Na tym z Windows8 + GF faktycznie tak się da. Na tym z radkiem i W10 nie mam takiej opcji. Nie wiem czy wina radka czy W10 (a właśnie teraz na nim siedzę i kminię).
Konkretnie odpaliłem teraz The Age of Decadence i chciało korzystać z tej integry a rzadko która gra to wyświetla, więc przypuszczam, że dlatego niektóre strasznie szarpią, bo uznają tę jako właściwą.
@tomasz-jablonski: To bardzo mądre i to było pierwsze na co wpadłem, ale na tym lapku którego mam pod ręką to wygląda następująco:
http://imgur.com/a/#!$%@?
i jedna z opcji daje nadzieję, że wybiorę sobie grafikę, która ma działać. Ale tak nie jest. Jak Wybiorę UMA powinno mi wyrzucić jakąś listę chyba a tak się nie dzieję. Zaznaczyłem i zrobiłem restart - w ogóle radka nie ma :O
Chyba naprawdę komputer nie zdaje sobie
Serio pomocy bo o ile na tamtym lapku da się jeszcze cokolwiek wymusić, to tutaj mam wrażenie karta jest bo jest i jest nieużywana. A lapek może nie z górnej półki, ale dość mocny i właśnie na nim mi szarpie wszystko swoją drogą bardziej. Co jest co najmniej dziwne, bo już na tamtym idzie pograć prędzej (ale też ma ten problem na bank), może z GF więcej tytułów się "rozumie".
i7, 8GB