Wpis z mikrobloga

@tadoone: Ładowałeś w nim? jeśli tak to normalne, on nie doładowuje równo baterii. Jeśli przykładowo bat1 uzyska pełne ładowanie to kubuś wyłącza ładowanie i tyle, nie sprawdzając czy bat2 wymaga jeszcze doładowania
@beer_man: Nie kolego, kubuś tak ładuje baterie. Nie ma dwóch oddzielnych kanałów dla każdej i tak jak pisałem jak jedna wykaże full to on odcina łądowanie. Jedyne wyjście to ładować w dwukanałowej zewnętrznej ładowarce. Chociaż ja na vtc5 nie mam aż takich wahań ładowania między jedną i drugą ale są
@GaHee: Patrzyłem miernikiem jak on ładuje, no i jedna jest zawsze nie doładowana jak ładujesz w kubusiu. Według kubusia baterie są w pełni naładowane a według miernika tylko jedna, druga jest nie doładowana. Nawet chyba na trawniku ktoś to sprawdzał
@muak47: różnica w poziomie naładowania, a w zasadzie w szybkości wyładowywania ogniw w paczce spiętej w serii wynika z tego, że zawsze jedno ogniwo jest bardziej obciążone niż drugie. co do ładowania, to odpowiada za nie chip i szczerze wątpię, żeby nie był wyposażony w jakiś 'balancer', szczególnie że większość boxów 2x18650 w serii aktualnie wyposażona jest w mechanizm porównujący napięcie poszczególnych ogniw i blokujące działanie jeśli różnice między nimi są