Wpis z mikrobloga

@mateusz-skrzyniecki1: Dokładnie: oszczędzanie na tym, co ma największą wartość. Zyskujesz 15 tysięcy, ale tracisz bezpowrotnie możliwość wybudowania domu, którego projekt został stworzony z myślą o konkretnym miejscu i konkretnych użytkownikach.

O ile jeszcze rozumiem osoby budujące małe domki i zmuszone do oszczędzania, to kogoś z budżetem ponad pół miliona - za żadne skarby.
@purpurowypasek: Jest tak dużo tych projektów, że z mojej strony bardziej racjonalne jest kupienie gotowego projektu i wprowadzenie swoich zmian. Tak samo można powiedzieć później z meblami, drzwiami, oknami itp. Można zamówić u stolarza,tapicera, ale jeżeli nam pasuje coś co jest produkowane w większej ilości to czemu nie? I zawsze możesz kupić dany projekt na wyłączność!

I zawsze na koniec budowy domu pozostaje pytanie:

Czy to właściel wykończy dom, czy dom
@mateusz-skrzyniecki1: Oszczędzanie na jednym z najistotniejszych elementów - projekcie - jest właśnie najmniej racjonalne. Szczególnie przy tak dużym budżecie. Przecież to co "zyskujesz" to niewiele ponad 2 % całości kwoty. Strasznie mnie to zasmuca, bo skutkuje nie tylko niewygodą w późniejszym użytkowaniu, ale też takim a nie innym krajobrazem. A ten mamy już wystarczająco zaniedbany i zepchnięty na margines.( ͡° ʖ̯ ͡°) Twoje słowa o produkowaniu najlepiej
@mateusz-skrzyniecki1: No dobrze, chyba się w takim razie pogubiłam. Ankieta miała na celu...?
Gratuluję domu. (ʘʘ) Oj, musiał trochę pochłonąć, nie tylko pieniędzy ale nerwów i czasu. Widać, że już bliżej niż dalej, a przecież zdjęcie mocno nieaktualne. Działka wspaniała. Kominy przemilczę... Za to dach i stolarka okienna bardzo na plus.
Nie przejmuj się tym co pisałam, to taka moja bolączka, co zresztą można chyba między wierszami
ale pragnąłbym zwrócić uwagę że w rzeczywistości efekt może być zupełnie inny. Taki dom w sąsiedztwie tradycyjnych domów z dachami przeważnie dwuspadowymi wyglądałby gównianie.


@kingszajs: z bardzo dużym prawdopodobieństwem w ogóle nie pozwoliliby takowego zbudować
sam stoję przed takim problemem, kocham kostki, bo są cholernie praktyczne, ale gros planów zagospodarowania przewiduje dachy 30-60 stopni, nawet jak w okolicy stoją stare kostki to gminy bardzo często w warunkach zabudowy wymagają 2 lub
@mateusz-skrzyniecki1: Super projekt, ale polecam sprawdzać realizacje firm, a nie projekty, bo te domki na tle gówna i błota bez pięknych światełek nie prezentują się tak pięknie. Poza tym polecam także zainteresować się domami pasywnymi i ogólnie ogrzewaniem i energooszczędnością domów. Marzył mi się ostatnio podobny klocuszek, ale jak się wgłębiłem w temat ile kasy trzeba by włożyć w niego, żeby był w miarę ekonomiczny to niestety od razu mi się