Wpis z mikrobloga

@TheMan: dobrze że się chociaż przyznajesz. Pokaż chodź jeden dowód na to że któryś z kierowców dostał mandat... nikt nic takiego nie pokaże bo nie miało miejsca. OFerta skierowana jest do tych co już w Uberze jeździli a nie chcą zakładać działalności - proszę mi nie spamować tematu. Wróć z dowodem jakiejkolwiek kary dla kierowcy albo zamilknij. I nie mów że dowodu znaleźć nie można - gdyby chodź jeden kierowca kare
@TheMan: @adam-jablonka:
TheMan cytuje ustawe ktora dotyczy przewoźników. Kara, o której mowa jest wystawiana przez ITD w trakcie wykrycia takiej nieprawidłowości w przedsiębiorstwie transportowym. Każdy kto założył DG i nie ma certyfikatu kompetencji zawodowej, licencji przewoźnika oraz innych powinien się liczyć z tym, że jak zatrzyma go ITD na ulicy, to dostanie 4000 kary jajko kierowca, a później ITD zrobi mu kontrolę przedsiębiorstwa. O ile kara dla kierowcy w jednej
@budzilsiespoznil: @Kamil-B: Może i tak jest - ale wytłumacz mi jedno sam mam spółkę (na przewóz) ale mała i od nie dawna - znam osoby które w Wawie działają od 1,5 roku mają po 30-60 aut (takich firm jest ok 5-10) i żaden z nich nigdy nie dostał żadnej kary. Z tego co wiem to żadnego mandatu w Polsce nie było a wszystkie sprawy były umożone (znam 2 którym sprawy
@adam-jablonka: Może i tak jest. JEDNAK, to że przekraczasz prędkość w terenie zabudowanym albo dodajesz do wędlin sól drogową, a nie spożywczą i nie dostajesz za to żadnej kary, nie oznacza, że nie łamiesz prawa.
Wystarczy zajrzeć do tej ustawy albo przeczytać dowolne opracowanie i wynika z niej jasno, co trzeba mieć, aby w zgodzie z nią prowadzić działalność transportową. Nie ważne jest, czy przewozić ma się 1 osobę smartem, czy
@budzilsiespoznil: ale Ty mówisz o sytuacji kiedy nikt Cie nie przyłapie - wielu kierowców było zatrzymywanych do kontroli i nic z tego nie wyniknęło - to jest różnica - ja prawnikiem nie jestem ale widocznie są na tyle dziury w ustawie że nic nie mogą zrobić
@Kamil-B: Kamil jakieś konkretne przykłady z dowodami czy tylko artykuły teoretyzujące albo opowieści taksówkarzy? Kieorwcy moich znajomych zrobili dziesiątki tysięcy kursów i nic więc proszę o konkrety - bo takie straszenie to tak jak opowiadanie o czarnej wołdze. Jechałem sam w aucie które zatrzymała policja i co? I nic spisał i sam powiedział nic Wam zrobić nie możemy