Wpis z mikrobloga

#informatyka #windows #linux

http://www.wykop.pl/link/3024191/cos-dla-nerdow-czyli-co-ma-pod-maska-stackoverflow/

Za każdym razem jak czytam komentarze, gdzie bojownicy o wolność i ratowanie dziewic traktują świat 0-1 (czyli na zasadzie TYLKO UNIX) śmiech mocno. Zaliczyłem kilka dużych firm IT, i wszystkie korzystają z systemów zarówno MS jak i LLinux. Nie spotkałem się z firmą która korzystałaby tylko z jednego rozwiązania. Znam jędna która chciala zrobić wszystko na MS, niestety rzeczywistość szybko zweryfikowała że to jest niemożliwe.... :)
  • 12
@Lemartez: A i linuksiarze nie rozumieją też, że to dzięki MS komputery są tak popularne i przez to tanie, bo dzięki Windows mogły trafić pod strzechy. Gdyby nie prosty, przystępny dla zwykłego Kowalskiego interfejs, bez konieczności uczenia się komend i robienia z siebie sysopa, to komputery nadal byłyby drogą zajawką dla maniaków. Z resztą, ciekaw jestem, ilu tych unity-ubunciarzy byłoby w stanie skonfigurować w gołym DOS kartę dźwiękową? Kiedyś trzeba było
@AlgorytmPrima: ale rodzina Unix, i pochodnych generalnie, prawda? :)
@Prezes_roku: Ja ostrożnie podchodze do takich osób. Fakt jest taki że informatyk jeżeli przyjdzie koniecznosc powinien byc w stanie nauczyc sie konkurencyjnego produktu i tyle...

A wygrał pan co to powiedział ze W2012 jest #!$%@?, bo w stanach tym rakiet nie odpalają...

Tak, już widzę jak ktoś bierze się za migrację z systemu Unix/Linux w krytycznym sektorze, bo akurat nowa wersja
@Lemartez: Taka prawda, chociaż Microsoftu nie lubi się raczej z przyczyn ich niegdysiejszego postępowania niż jakości ich produktów (przynajmniej jakości teraz). Swoją drogą choroba takiego zerojedynkowego fanbojstwa jest obecnie dość rozpowszechniona.
@Prezes_roku: omg, daj spokoj z tymi dziadkowymi wspominkami, obecnie bardziej zaawansowane dzieciaki mają takie niskopoziomowe atrakcje w Raspberry Pi i podobnych, i pewnie taki sam procent się w tym grzebie jak kiedyś. Zresztą Microsoft kiedyś nie był takim dobroczyńcą
@Lemartez:

A wygrał pan co to powiedział ze W2012 jest #!$%@?, bo w stanach tym rakiet nie odpalają...


Swego czasu gadałem z maniakiem ThinkPadów. Dla niego to najlepsze kompy bo NASA rzekomo ich używa. I #!$%@?, że thinkpady to już nie IBM-y tylko chińskie Lenovo. Dla niego to nadal najlepszy sprzęt...