Wpis z mikrobloga

Hej mireczki z #medycyna #chirugia #diy
Jestem zainteresowany #biohacking a konkretnie wszczepieniem sobie magnesu neodymowego ⌀3x1 w palec serdeczny lewej ręki. Narzędzia typu skalpel, igła, nić czy odpowiednie środki dezynfekcyjne jestem w stanie dostać na znanym serwisie aukcyjnym. Teraz szukam dobrego anestetyka no i samego magnesu. Ten drugi mogę chyba znaleźć na eBay. Oczywiście szukam takiego pokrytego złotem. Chcę wykorzystać sposób pokazany (na Reddicie)[https://www.reddit.com/r/transhumanism/comments/3gqacx/my_experience_with_diy_magnet_implantation/]
Pomożecie w znalezieniu brakujących elementów. Może macie jakieś rady?

  • 29
@RARvolt: 1. Reakcja zapalna. Magnes musi być pokryty odpowiednim materiałem by nie powodował zapalenia. Nie wiem czy złoto wystarczy.
2. Narzędzia chirurgiczne kupisz bez problemu w sklepie medycznym.
3. Naucz się szyć jedną ręką. Kawałki świni kupisz u rzeźnika.
4. Anestetyka nie znajdziesz bez recepty do wstrzykiwania. Lidokaina, kokaina, kodeina, morfina, heroina, artokaina - wszystkie można wykorzystać i powinieneś zdobyć małym wysiłkiem. Może być problem z czystością i legalnością koki i
@RARvolt: ta uważaj bo kupisz na ebayu taki magnes. Wszystkie implanty wykonane z metalu korodują, nieważne jak zajebiste nie są, w przypadku implantów długotrwałych po 25 latach nie będzie on już się do niczego nadawał, ale nawet wątpię żebyś znalazł do kupienia w detalu taki implant. Ponadto powłoka musi być biokompatybilna, w przeciwnym razie dojdzie do korozji i nabawisz się metalozy krwi, zapalenia tkanki itd, co zbyt fajną imprezą nie jest.
@RARvolt: @Ginden:
Nie wiem jak z magnesem. Wiem, że przy zastawkach serca ogromny problem to ryzyko powstania biofilmu bakteryjnego na powierzchni implantu. Rozwiązaniem jest często usunięcie "wstawki" i wprowadzenie nowej. Nie słyszałem nigdy o magnesach - implantach, więc nie wiem jak ich powierzchnia oddziałuje z drobnoustrojami.
@xerxes931: to jak to jest, że ludzie wyjmują takie implanty po 3 latach w nienaruszonym stanie bez jakichkolwiek skutków ubocznych? Był też koleś, któremu taki magnes skruszył się wewnątrz palca. Nie udało mu się usunąć wszystkich kawałków, ale żyje. I nie narzeka.
@xerxes931: @Ginden: ludzie z sukcesem używali lodu jako znieczulenia. Rozumiem, że całkowicie bólu to nie wyeliminuje, ale łatwiej o niego. Tylko wyjaśnijcie mi jak to jest z tym złotem. Organizm go nie zauważy, czy odrzuci?
@RARvolt: nie jestem pewien, a nie chcę wyrządzić żadnej szkody, myślę że najlepiej będzie jak obgadasz to z jakimś lekarzem, zamiast tylko opierać się na poradnikach z internetu.
Swoją drogą - jak bardzo jest to czułe? Bo jednak pole elektromagnetyczne otacza nas cały czas, sygnał WiFi, GSM i tak dalej. Chodzi mi o samą skalę, czy jak np. przyłożę dłoń do routera WiFi będzie można wyczuć natężenie pola? Albo jak będziesz