Wpis z mikrobloga

Jaki ten #paypal to złodziejstwo... Koleś wpłaca mi 365 zł za zakupyi i koszty wysyłki a ci złodzieje potrącają 16 zł sobie... I jestem w plecy. W zasadzie na ebayu powinno się od razu dawać kwotę większą o to co potrąci paypal bo innego sposobu płatności nie ma... więc płaci się haracz ebayowi za wysyłkę i paypalowi za przekazanie płatności... #zlodzieje #ebay #gorzkiezale
  • 9
  • Odpowiedz
@sprzedam_nerke: To jeszcze nic, mi PayPal zabiera miesięcznie między 10 a 15 tys. zł i to przy prowizji zazwyczaj koło 1.9-3% - w zależności czy klient płaci z salda czy z karty. Przy wymianie z waluty na złotówki potrącają dodatkowo 5% (strata na kursie). Gdyby nie brak alternatywy już dawno bym to wywalił w cholerę.
  • Odpowiedz
@Torrent5: Cały świat, z naciskiem na Skandynawię i Szwajcarię. Aktualnie bardzo mocno ograniczam przyjmowanie płatności PayPalem. Klientów ubędzie, przychód lekko spadnie, ale koniec końców powinienem wyjść na tym lepiej...
  • Odpowiedz
@Jefrey: Mam też konta w zagranicznych PayPal - we Francji i w Niemczech. Wypłata kasy zlecona o 8 rano, wskakuje na Completed o 8:10 a o 9:30 środki w EUR są na koncie w DE. Niestety, przelewanie kasy z konta PL na DE lub FR nie wchodzi w grę, bo od razu blokują konto do wyjaśnień - z powodu podejrzanych transakcji finansowych.
  • Odpowiedz