Wpis z mikrobloga

Podczas wielu rewizji jakie przeżywałam wpadały różne notatki pisane odręcznie , żebrano też z zakładów gdzie pracowałem wszystkie pisma odręcznie napisane , zebrano też z różnych instytucji a nawet z sądów pracy pisma odręcznie pisane w walki o bezprawne zwolnienia z pracy .

Podczas jednej z rewizji wpadła odręcznie napisana osobista moja relacja z grudnia 1970 r [były tam nazwiska i zachowania ] .Materiały te można wykorzystać jako donosy

.Dlatego jeśli znaleziono jakieś niejasne dokumenty należy to dokładnie fachowo sprawdzić .

Ja jeszcze raz publicznie osobiście OŚWIADCZAM .że , nigdy nie było mojej zgody na współpracę z SB w znaczeniu donosów czy wspieraniu komunizmu .

Nie dałem się nigdy złamać , nie brałem pieniędzy za takowe . .
lechwalesa - Podczas wielu rewizji jakie przeżywałam wpadały różne notatki pisane odr...

źródło: comment_yIgQhn2H0fwV9qEpFOZgwHY5oqqYG8eN.jpg

Pobierz
  • 221
  • Odpowiedz
@Arek444: naprawdę to ja uważam, że debatujesz ze mną na wysokim poziomie ogólności, a i tak sa to farmazony.
Wyjasnij mi co to oznacza, że "komuniści mieli 100% własności", bo nie rozumiem.
Czy to oznacza, że za komuny np. drukarnia w Piasecznie była notarialnie zapisana na osobę, która była komunistą?
I czy myślisz - tu cytuję "że mając wojsko i policję (?)" daliby władzę Wałęsie, gdyby nie mieli pewności, że
  • Odpowiedz
@klikus: Farmazony? PZPR kontrolowała 100% majątku II RP. Tzn. że w władzach państwowych zakładów zasiadali wyłącznie ludzie zaakceptowani przez komitet centralny PZPR. I to oni się paśli. Żeby to pojąć, spójrz na to co dzieje się teraz w zarządach spółek kontrolowanych przez państwo. I teraz wyobraź sobie, że są tylko i wyłącznie firmy państwowe. Oni byli uwłaszczani w 100% przed upadkiem komuny. Potem to uwłaszczenie znacząco spadło.
  • Odpowiedz
@lechwalesa Czas wyjaśnień był przed kampaniami prezydenckimi lat 90, można było napisać książkę albo i dwie jak to się z systemem walczyło i jak się z nim zwyciężyło. Teraz to można ustalać "debaty" i tworzyć "wątpliwości" w sądzie. Aha no i tego... ja byłem wtedy za mały ale rodzice czekają na te 10.000zł z odsetkami. Pozdrawiam i życzę sobie żeby prawda ujrzała światło dzienne.
HeavyFuel - @lechwalesa Czas wyjaśnień był przed kampaniami prezydenckimi lat 90, moż...
  • Odpowiedz
@Arek444: no masz. To "miała" czy "kontrolowała"?
Bo zaczynasz zmieniać zdanie.

Do kogo należały państwowe zakłady mięsne Krotoszyn za komuny? Czyja to była własność?
  • Odpowiedz
@klikus: komunizm zakładał bark własności prywatnej. Ale co za różnica, skoro i tak nikt poza wąskim kręgiem protegowanych członków PZPR nie mógł być de facto szefem jakichkolwiek zakładów?
  • Odpowiedz
Jak mamy w to uwierzyć? To jest tylko słowo mówione, a powiedzieć można wszystko. Była próba debaty, aby skonfrontować fakty z osobami zarzucającymi współpracę - zrezygnowano z byle powodu. Teraz jakieś tłumaczenia, że ktoś coś wie, że ktoś ma coś do ujawnienia, ale "on niech pierwszy ujawni to później ja".
  • Odpowiedz
@lechwalesa: po co Pan się tłumaczy? Po co próbuje Pan kogokolwiek przekonać do swojej racji? Trzeba CZYNIĆ DOBRO, a nie gadać. Nie pomyślał Pan że może bezmyślnie mógł Pan komuś coś nagadać przez co ktoś inny miał kłopoty? Czasem trzeba trochę pomyśleć, a Pan chyba dużo rzeczy robi bez pomyślunku, nie to co wdowa po generale, która tylko udaje taką nieporadną idealnie odgrywając swoją rolę w nagonce na Solidarność.
  • Odpowiedz
@klikus: Od początku chciałem napisać kontrolowali ale obawiałem się, że zrozumiane to zostanie jako kontrola w sensie kontrola Urzędu Skarbowego.
A mi chodziło o kontrole właścicielską.
  • Odpowiedz