Wpis z mikrobloga

Kwestia drużyn piłkarskich była już poruszana w jednym z moich wpisów, ale trudno uniknąć tego tematu, opisując przestrzeń miasta, w którym każda ściana stanowi pole manifestu przynależności klubowej. Istnieje wiele środków wyrazu stosowanych przez kibiców - ełkaesiacy mają łatwiej, bo krótkie, acz treściwe "żydzew" wyraża wszystko, ich przeciwnicy uciekają się do nieco bardziej skomplikowanych, graficznych motywów. Jak widać, mają wyczucie koloru i estetyki ;)

Zachęcam do obserwowania mojego tagu #miastomeneli.

#lodz #fotografia #mojezdjecie
punkgrrl - Kwestia drużyn piłkarskich była już poruszana w jednym z moich wpisów, ale...

źródło: comment_TJGFCyehKbm7ilOnjzAaltxhzFOxCCLQ.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@punkgrrl: mnei zawsze śmieszy ten żydzew. Tzn. śmieszy mnie pojazd ŁKSiaków na żydzew, bo to włąśnie ŁKS ma wiecej wspolnego z Żydami. No i jechac z tekstami o żydach w mieście, któee bez żydów i Niemców nadal byłoby 500 osobową wiochą to trochę lipa.
  • Odpowiedz
@Faszozysz: Nie można tego rozpatrywać w takich kategoriach, dla tych ludzi słowo "żyd" oderwało się zupełnie od pierwotnego znaczenia i funkcjonuje jako autonomiczny byt. Dla nich to po prostu kolejna obelga.
  • Odpowiedz
@punkgrrl: tak, ale dziwi mnie fakt, że to akurat w Łodzi kibole jadą z obelgą żyd najbardziej. Chociaż właśnie to miasto bez żydów byłoby niczym (#!$%@?ąc juz od tego czym jest obecnie). Wszystko, co w tym mieście wygląda ładnie to żydowska spuścizna.

Po prostu dziwi mnie fakt, że w innych miastach kibole nie jeżdzą ciągle z tymi "żydami". No i chyba tylko w Łodzi jest tyle wysprejowanych swastyk czy 'jude raus'.
  • Odpowiedz