Wpis z mikrobloga

@Kasiu: Ile zarabiasz? Ile zarobiłaś? Było zimno? Najniższa zanotowana temperatura w czasie twojego pobytu? Widziałaś śnieżnego trolla? Byłaś świadkiem jakieś erupcji? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Minimalna stawka za godzine wynosi 1363,37 isk (w nadgodzinach 2435,28 isk). Wszystko zalezy od tego ile pracujesz i jaki płacisz podatek ^^. Było wietrznie! Wietrznie tak, że autobusy lądowały w polach lawy a drogi były zamykane. Spędziłam tam głównie lato więc nic na minusie, ale krótkie spodenki były możliwe tylko raz. Nie widzialam śnieżnego trolla, ale trolla skamieniałego - czyli Hvítserkur. Nie byłam świadkiem erupcji, ale przechodziłam nieopodal ejafjallajokull (tego co wybuchł
@Kasiu: sporo tam jest takich jeziorek z wodą termalną. we wszystkich można się kąpać? miałaś tę przyjemność?

dlaczego staż/praca właśnie tam?
dalsze kroki w którą stronę kierujesz?
@Kasiu: siemka, planuje pod koniec lipca wybrać się autostopem na Islandię (z Danii złapać prom/jachtostopa/cokolwiek co porusza się po wodzie, za jakieś prace czy coś), i pojeździć tam z 2 tygodnie, notuje sobie wszystkie cenne uwagi od wszystkich ludzi, oraz miejsca które warto obejrzeć, zobaczyć. Spać będę u couchsuferow jak jakichś znajdę, i w większości na dworze, kąpać mam się zamiar w gorących źródłach. Jakieś rady, cokolwiek? :)
@sssabae sporo, nie tylko jeziorek, ale też rzeki i różne doły z ciepłą wodą. W wielu można się moczyć bez końca za darmo (woda zasadniczo na Islandii to groszowa sprawa). Miałam przyjemność odwiedzić wiele razy termalna rzeke w hveragerði i np. najstarszy basen znajdujacy sie w górach (Seljavallalaug). ale nie wszedzie mozna sie kapac, czasem woda jest za goraca jak w Grjótagjá. Staż właśnie tam bo chciałam zobaczyć Islandie, praca wyszła niechcący
@Kasiu: a jak dotarłas na Islandię i spowrotem? Jedzenie jest drogie? Jakieś rady co do pogody (do spania pod chmurką)? I jak podróżować po Islandii najlepiej (wynajem auta raczej nie chodzi w grę - brak funduszy..) łatwo złapać stopa? Znajdziesz potem chwile i wymienisz mi kilka fajnych miejsc wartych zobaczenia? :)
@maximus481 z CS słabo poza Rkv. Namiot jak bierzesz to niski bo może go zwiać:), śpiwór musi być ciepły, kurtka maksymalnie przeciwdeszczowa. Poza tym działa opcja na pukanie od drzwi do drzwi i pytanie o możliwość przenocowania. Ogarnij mapkę gorących źródeł (w każdym sklepie turystycznym powinna być). Zakupy tylko w bonusach (maja nawet taki dzial z prawie przeterminowanym żarciem itp), często mają degustacje kawy ^^. Stopem jest baaardzo łatwo. Dookoła wyspy ja
@maximus481: Będzie długo, ale może z pożytkiem dla wszystkich.

Uważam, że fiordy zachodnie są przecudowne, ale zwiedzanie ich może zająć nawet tydzień (słabo zamieszkane, ale za to duuużo owiec). Tam szczególnie polecam Breidavik (teraz hotel, kościół i jakieś pozostałości po farmie, kiedyś ośrodek poprawczy dla chłopców, który zasłynął brutalnością i wszystkim co złe - kolega pracujący tam w hotelu opowiadał nawet o jakiś pozostałościach po tym czarnym czasie), poza całkiem ponurą
@ThePawel: Jeszcze a propos tego pytania. Przypomniała mi się ciekawostka o Islandkach i Islandczykach. Nie mam pojęcia jakimi są kochankami, ale z obserwacji wynika, że chyba "szybkimi" tj. nie umawiają się na randki. Prawidłowością jest raczej randka po trzecim seksie niż odwrotnie (chyba wynika to stad, ze wszyscy się znają a takie randkowanie to juz publliczna sprawa). Trochę śmichy-chichy a trochę właśnie tak jest (przynajmniej z tego co można zobaczyć, usłyszeć
@maximus481: Musiałem zajrzeć na bloga, bo sam nie wiedziałem.

"Przyleciałam w niedzielę, 22 czerwca, w nocy, pokonawszy trasę Kraków-Reykjavik trzema samolotami. Międzylądowania w Kopenhadze i Edynburgu wcale nie były takie uciążliwe, a bagażu nie zgubiłam."

I wracała chyba samolotem do Berlina, bo jechała prosto na Woodstock i za niego sporo zapłaciła, bo powrotny wykupiła sobie na... 3 miesiące później ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I nie wiem dokładnie