Wpis z mikrobloga

@gumi5 mi tu wspomnienia wywołał, miałem jechać Kielce w tę sobotę, wyszło jak zwykle... wygrzebane z archiwum, jeszcze stare #ccrally. Szkoda, ze nie nagrała się szósta próba (bateria padła na starcie) - to był przejazd, z którego dotychczas jestem najbardziej zadowolony. Ale byłem zły... :)

Dla niecierpliwych od 0:20, pilot głośno więc nie dawajcie maxa.

#motoryzacja #pokazpasje trochę też #rajdy bo już odcinek, ale nadal amatorskie
gabrally - @gumi5 mi tu wspomnienia wywołał, miałem jechać Kielce w tę sobotę, wyszło...
  • 19
@Mindblower: bardzo ciężko o to. Mi udało się to zrobić taniej, dlatego mogę Ci podać mniej więcej koszt realny przedsięwzięcia, mój nieco się różni ale ja mam trochę więcej źródeł z których mogę korzystać :)

Samochód baza ok. 2/3k. Ja kupiłem trochę drożej, bo miałem w tym już zawias + naprawdę zdrową budę + kubeł.
Do tego dorzucasz klatkę ok. 2k (moja), ale da się kupić skręcaną i zrobić to za
@Mindblower: MTS tak sobie... gnie się trochę, ale nie jest tragiczny. Jeszcze nie latałem po nierównościach, natomiast na płaskie na pewno ten zestaw pasuje mi bardziej niż bilstein. O dziwo.
Silnik 1.2 8v, na ok. 87-90 koni. Dużo zrobione. Obniżone zawory, kompresja, wałek, stoczone koło, kolektor punto 4-2-1 (pasuje założyć barana, ale jeszcze nie znalazłem w dobrych pieniądzach), większa przepustnica. Mam do niego jeszcze komputer wystrojony, narazie jeżdżę na innym, ale
@gabrally: podbijałeś do Ultera? Kolega mówił o nich, może nie będę pisał co o nich mówił, ale może coś ugrasz.
Bo Guzy to chyba odpada, zabiegany jest chop.
Ładnie porobiony. Ile już startów od złożenia? Jakieś problemy?
Masz wyznaczony plan na ten sezon?
@Mindblower: nie, nie podbijałem.
Jeden start jako zerówka (w swojej imprezie), jeden w SJS. W pierwszym (zerówka) wyszedł problem z urwanym gwintem do listwy wtrysków, która odchylała się i zaciągała lewe powietrze, przez co był efekt blokowania gazu na wysokich obrotach. Spięliśmy trytytką, nagwintowaliśmy ile się dało i od tej pory jakoś jeździ. Poza tym bez problemów. Nawet oleju nie je.
Plan na sezon... podstawowy to pojechać cokolwiek, max to pojechać