Wpis z mikrobloga

Mirki specjaliści chciałbym znowu się poradzić.

W pracy korzystam z programu opartego na DOSie w systemie Windows 98, który komunikuje się z maszyną produkcyjną przez port COM(wysyła dane). Niestety laptop jest już stary i nie działa tak jak powinien i chcielibyśmy przenieść cały program do nowego laptopa opartego na Windows 7.

Jakie rozwiązanie byście mi polecili w tym przypadku? Zastanawiałem się nad wirtualną maszyną z Windows 98 ale kiedyś już jeden pracownik naszej firmy to próbował i podobno miał problemy z wysyłaniem danych do maszyny przez port COM.

Robił ktoś już coś takiego albo ma jakieś wskazówki? Da sie w VirtualBoxie albo innym narzędziu ustawić by port COM działał przy wirtualizacji?

Nowy laptop posiada port COM.

#komputery #dos #windows #windows7 #pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta
  • 10
@Vojak: nie wiem czy pomoże, ale robiłem ostatnio coś podobnego na windows virtual pc xp mode (potrzebowałem win XP do starych PLCków) karty sieciowe/usb/wirtualne porty com śmigały
@Mikoma: Spróbuj majster najpierw zainstalować 98 to pogadamy... Ja próbowałem zainstalować 98 na kompie z 2006 i nie działało a co dopiero dzisiaj... @Vojak Musicie skonfigurować w ustawieniach emulatora przekierowania portu COM
@Szlaufman: Ok zgodzę się, łatwo nie jest, bo nowe systemy mają inny typ formatowania dysku. Nie jest jednak problemem zainstalować system na pamięci flash albo kupić obudowę do starego dysku, ze starego lapka, która będzie podpięta do nowego kompa przez USB i w biosie ustawić sobie bootowanie najpierw z dysku przenośnego, a potem z HDD.