Wpis z mikrobloga

Mirki, czy są tu jacyś masażyści, fizjoterapeuci? Potrzebuje porady dotyczącej stołu do masażu? Jaki(aluminiowy/drewniany)? Czy polecacie jakieś firmy, sklepy? Czy na początki kupować nowy stół czy używka też się sprawdzi? Dzięki za wszelkie inf:)
#pytanie #masaz #fizjoterapia
Co polecacie początkującej masażystce?
  • 26
@mojemacki: ale tego się nie pomaluje xD
Dzieki:) za informację. A orientujesz się może, jaka firma jest najlepsza? Nie ukrywam, chce dobry stół, ale nie taki, który będzie zwracał mi sie przez 500 lat mojej pracy ;p
@SyVie: Ja jestem masażystą ;)
Na początek brałbym jakąś używkę, ja mam drewniany i nie narzekam, z typowym składanym aluminiowym nie pracowałem, ale chyba nie ma większej różnicy.
Co do marki to fajne produkty robi Habys.
@SyVie: Kumpel ma identyczne, jest w miarę stabilne, nie giba się a na OLX masz ten plus, że możesz pojechać i przetestować czy Ci pasuje i ewentualnie zbić cenę o parę zł :)
W ofercie napisane jest, że jest z mega miękkiej skóry - ściema - obicie jest dosyć twarde, ale to akurat plus moim zdaniem :)
Stół jak dla mnie fajny :)
@Tomek72222: Dzięki:) Moze się skuszę na ten z olx.pl. Jak na początek, przynajmniej koszt nie odstrasza tak bardzo. Pytanie z innej beczki: ciężko jest?;) Lubisz tę pracę?
@SyVie: Nie kupuj Bóg wie czego na początek, z czasem się "dorobisz" czegoś lepszego.
Praca fizyczna, to czasem się zmęczę, ale lubię to :) Ty jesteś już po jakiejś szkole/kursie czy dopiero zaczynasz tą przygodę? :)
@Tomek72222: Na razie jestem w szkole medycznej, technik masażysta. II semestr, wiec dopiero początki :) Ale póki co, ciesze się z wybranego kierunku. Pracuje jako opiekun w hospicjum dziecięcym i tam też, chciałabym móc się kiedyś udzielać. Ale zobaczymy co to ze mnie wyrośnie:)
@SyVie: Jakie miasto? Ja też jestem po Medycznym Studium Zawodowym i bardzo polecam tą szkołę. Ucz się teorii, przebiegu mięśni i zasady działania masażu na organizm a wtedy dopasujesz odpowiednie techniki co jest bardzo ważne. Do każdego pacjenta staraj się podchodzić indywidualnie :)

@Package: Adam Zborowski - Masaż klasyczny cz1 . Tam chyba najlepiej jest to wszystko opisane. Ewentualnie Projekt Masaż i tam masaż klasyczny pleców czy czego tam chcesz,
@Tomek72222: Łódź. Przede mną jeszcze długa droga, zanim będę mogła nazwać się masażystą, ale nie poddaję się:) Za dwa tygodnie mam kurs masażu bańska chińską, co myślisz o takim masazu?
@SyVie: Fajna rzecz, skóra po bańce jest bardzo gładka, podobno rozbija też cellulitis ;) Masaż bańką jest bardzo prosty i wg mnie jeśli nie zależy Ci na "papierze" to możesz sobie odpuścić kurs. Są 2 główne zasady co do bańki: Po pierwsze dobrze przygotować tkankę (zrobić wcześniej klasyka) a druga to dużo oliwki ;) I już umiesz masaż bańką ;) A i nie kupuj najtańszych baniek z Allegro - ja kupiłem
@Tomek72222: Na szczęście kurs jest po części finansowany przez szkołę i każdy z nas dostanie bańki razem z papierkiem:) Dzięki za wszystkie informację. Oczywiście w razie pytań wiem już do kogo się zgłosić:) Mam zamiar w tym tygodniu kupić już stół. Nie będę szaleć z profesjonalizmem...3 segmentowy (wcześniej zaprezentowany) na początek chyba faktycznie mi starczy i mam nadzieję, ze trochę posłuży. Pytanie: Jakie miasto?
@Package: a po co Ci kurs? Po kursie nie będziesz w tym dobry ;) Raz tylko spotkałem dziewczynę, która robiła mi masaż po krótkiej instrukcji słownej i było widać, że to "czuje" a masowała pierwszy raz w życiu i sam byłem w szoku ;) Ucz się sam, książki, filmiki na YT i dużo ćwicz - lepiej na tym wyjdziesz :)