Wpis z mikrobloga

@fir3fly: Nie tłumaczę, jedynie wskazuję że porównanie jest naiwne. Pinochet chciał uratować kraj, uświęcając środki. Castro to socjalista któremu zależało na władzy i tylko na władzy. Pinochet wyprowadził czołgi na ulicę, zrobił swoje i oddał kraj. Castro uciskał swój dziesiątkami lat.

A co powiesz o Piłsudskim? Moim zdaniem wojskowych i ludzi historii należy oceniać nieco innymi miarami. Dlatego ważne są tu intencje i czyny, które za tymi intencjami idą. Bo przecież
@Tamerlan: Nie będę przeciskał sie przez tony twoich wypowiedzi. Dziwi mnie tylko,że wypierasz sie tych słów. Człowiek,który nie potrafi pojąć naturalnego odruchu jakim jest radość z zasłużonej kary dla masowych morderców musi nie być całkowicie normalny. W dodatku komentarze o Stalinie typu "przecież umarł tylko stary,schorowany człowiek.Nie cieszcie sie wy chorzy psychopaci" to istne perełki,których sie nie zapomina:) Lewacka ideologia FTW!
@Readonyou: Uznanie, że cel uświęca środki, może mieć tragiczne konsekwencje.

Stosujesz podwójne standardy do oceny tych dwóch dyktatorów i owszem, tłumaczysz Pinocheta, przypisując mu, w odróżnieniu od Castro, dobre intencje.

Nie znajdziesz dyktatora socjalisty, któremu zależy na czymś innym niż na sobie.


Nie mam zamiaru szukać. Ale na jakiej podstawie tak twierdzisz?
@fir3fly: Podejmuję ryzyko, nie mając pewności, ale wiedząc że mam spore szanse że nie zostanie mi udowodniony błąd.

Nie dojdziemy do porozumienia, ani nie nauczymy się niczego od siebie. Ale dzięki za wymianę poglądów.
@Aleksander_Newski: Nie wiem czy widzisz, ale ja się niczego nie wypieram. Po prostu masz problem z udowodnieniem czegoś - podaj link do komentarza/wpisu, w którym wyrażam współczucie z powodu śmierci Stalina.

przecież umarł tylko stary,schorowany człowiek.Nie cieszcie sie wy chorzy psychopaci


odruchu jakim jest radość z zasłużonej kary dla masowych morderców


Jest pewna różnica pomiędzy cieszeniem się ze śmierci, a z tego, że ktoś poniósł karę. Co to za kara, która
Btw. Jak to jest, że mienisz się libertarianinem,prowolnościowcem, a jesteś zwykłym lewakiem?


@Tamerlan: W klasycznym ujęciu to ja jestem lewakiem,a ty niczym.Ale na chwile obecną w żaden sposób nie pasuje do twojej klasyfikacji.
@Yahoo_: Piłsudski to już nie taki socjalista był po przewrocie. Zaszufladkowano go za wcześniejszą działalność, o późniejszej można dyskutować. Sam się z socjalizmu tłumaczył przecież i jego poglądy ewoluowały.
@Readonyou: Ja także nie posiadam informacji o pobudkach kierujących dyktatorami, aczkolwiek nie można z góry wykluczyć idealizmu, nawet w przypadku tych socjalistycznych, bez wyraźnych ku temu podstaw (oczywiście w odniesieniu do konkretnego przypadku). Ale to i tak zmienia oceny ich działań, bo: j.w.. Tak w ogólności: nie da się świata tak łatwo pokolorować na czarno-biało, biorąc pod uwagę jedno tylko kryterium. Dzięki również :).

Czasami to jedyny możliwy sposób pokarania panujących
Skłaniam się, jako osoba postronna, ku rozdzieleniu radości ze skutków danego wydarzenia od samego wydarzenia.


@fir3fly:

- Cieszysz się z ładnej pogody?

- Nie! Cieszę się, że nie moknę i jest mi ciepło.

:P