Wpis z mikrobloga

I jeszcze jedno spostrzeżenie:

Wielu zakładało że Putin, odda tę walkę. Wszystko wskazuje na to że zaczyna się rozgrywać scenariusz All-In.

W ostatnich dniach były informacje o lotach Su-35 w kierunki Turcji, które zawracały "centymetry" przy granicy przestrzeni powietrznej turcji, czekając że któregoś z karaluchów zaświerzbi palec za wcześnie.

Dzisiaj już po informacji o ostrzale, Rosjanie WZMOCNILI ilość nalotów, i ostrzałów na terenach natarcia Kurdów, co raczej oznacza już bliską współprace RU-YPG.

Więc, coś mi się wydaje że należy pomału zapinać pasy, bo Ruscy zostaną mocno przyparci do ściany, a stawka jest dla nich zbyt duża, żeby ją poddać.

#syria
  • 6
@Lemartez: Też byłem pewien, że Rosjanie będą musieli powiedzieć pas (i to na samym początku zaangażowania w konflikt syryjski) jeżeli Turcy będą ich prowokować, ale to chyba rozegrało się szybciej, niż to myśleli Rosjanie.
No to teraz co na to USA. Bo w takim razie ich plan zrobienia z Rosji junior partnera idzie się #!$%@?ć. Co na to Chiny? Kurde bele.
@Lemartez: Warto wspomnieć, że rosyjski Południowy Okręg Wojskowy jest postawiony w stan gotowości i prowadzi ćwiczenia, których celem jest miedzy innymi sprawdzenie ich mobilności i zdolności dokonywania operacyjnych przerzutów na odległości ponad 3 tys. kilometrów. W ćwiczeniach uczestniczą ponadto Flota Czarnomorska i Flotylla Kaspijska, a zasięg sprawdzania systemu kierowania wojskami obejmuje także Centralny Okręg Wojskowy. Panowie myślę, że wojna jest nieunikniona.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Rosyjska-armia-sprawdza-gotowosc-bojowa-Poludniowego-Okregu-Wojskowego,wid,18151112,wiadomosc.html?ticaid=11679e
@Primusek: @JanLaguna:

Mamy i odpowiedź USA, które nalega aby YPG nie próbowało zyskiwać terytoriów dyskusyjnych w rejonach Aleppo. Pytanie co administracja Obamby ma na mysli mówiać tereny dyskusyjne? Te na których rebelia się zaległa?