Wpis z mikrobloga

#elektryka #energetyka #tauron

Mirasy jest pytanie. Jest sobie licznik elektroniczny podciągnięty do domu prywatnego. Wszystko cacy, następnie jest wymiana linii przesyłowych wysokiego napięcia (w sumie jak do domów to średniego). I tutaj zaczynają się jaja. Od razu po wymianie linii, licznik zaczął bić na poziomie 500kW na 2 tygodnie. O co chodzi? Źle podpięty licznik? Uszkodzony licznik? Upływ prądu w domu wykluczam bo do czasu wymiany linii wszystko było OK.
  • 8
@janek_kos: w sumie jak do domów to niskiego napięcia, zbyt chaotycznie opisałeś, poza tym pomoże ci tylko elektryk znający się na robocie, zrobi oględziny i będzie wiedział co robić, wtedy, jak wina będzie po stronie zakładu energetycznego to reklamacja
@janek_kos: Miałem na myśli wypięte urzxądzenia a włączone bezpieczniki. Dodatkowo podłącz urządzenie o znanej mocy np klasyczna żarówka (jest najlepsza) i zobacz ile Ci nabije w ciągu 15 czy też 20 minut. będziesz wiedział czy mierzy poprawnie.
@NiechKtosCos: @soadfan: OK. Dopytałem się. Wymieniali mu linie niskiego napięcia (czyli od trafa do domu kabel) + licznik w domu. Od tego momentu wysokie rachunki. Ściągniemy tam elektryka z uprawnieniami i będziemy patrzeć.

Miałem na myśli wypięte urzxądzenia a włączone bezpieczniki.


@soadfan: Z tego co mówił to robił tak i wszystko grało. Faktycznie można jeszcze z tą żarówką.