Wpis z mikrobloga

Najlepszy przykład patologii, która skorzysta z #500plus jest (niestety) w mojej rodzinie. Moja babcia mieszka na wsi i zaraz obok mieszka jej siostra z córką, która ma dwójkę dzieci (dwaj chłopcy 15lvl i 6lvl).
Obydwa dzieciaki zrobione po pijaku z przypadkowym gościem, który nawet z nimi nie siedzi w domu, tylko przyjedzie raz na dwa miesiące. Matka nie skończyła nawet podstawówki i w życiu nie przepracowała ani sekundy w żadnym zawodzie! Całe życie utrzymuje się z tego co dadzą rodzice z emerytur i z socjalu. Z MOPSu dostaje jedzenie, ciuchy, pieniądze, wyremontowali jej łazienkę, kupili komputer i założyli internet... Nawet nie ściga ojca dzieci o alimenty, bo wtedy by mniej z MOPSu dostała.
A teraz dzieciaki. Starszy rocznikowo powinien iść właśnie do 2 klasy gimnazjum. Powinien, ale póki co chłopak w wieku 15 lat nie potrafi czytać ani pisać. Nie jest chory czy upośledzony. Po prostu przez pierwsze kilka lat szkoły nauczyciele go puszczali, bo chcieli mieć go z głowy (polska edukacja #!$%@?). Aktualnie nie chodzi do szkoły, a matka ma to w dupie i ostatnio sprawa trafiła do sądu i chłopak ma trafić do specjalnego ośrodka. Drugi 6-letni chłopak ma iść do 1 klasy, a nie potrafi nawet mówić. Kiedy go widzę nie potrafię zrozumieć ani jednego słowa, które wypowiada. Rozumie go tylko matka, która nawet nie powie mu jak poprawnie coś wypowiedzieć.
Ona wielka biznes-woman zaciera tylko ręce na 500 złotych na bachory, a przy tym wszystkim chyba najbardziej szkoda mi mojej babci, która widzi to na codzień i często mi się żali, że sama w fabryce przez 30 lat musiała pracować aż w końcu zniszczyła sobie kręgosłup, a teraz grosze emerytury dostaje i musi brać pożyczki żeby sobie kuchnie otynkować, podczas gdy zaraz za płotem taki lump pije sobie kawę i ma wszystko w dupie, bo wszystko zapewni jej państwo...
Wstyd się przyznać, że to moja rodzina. Nigdy źle nikomu nie życzę, ale mam nadzieje, że w końcu i ją dopadnie sprawiedliwość odbierając jej dzieciaki, bo tak byłoby dla nich najlepiej. Wtedy może już praca sprzątaczki nie będzie dla niej hańbiąca, tak jak kiedyś powiedziała mojej babci.

#gorzkiezale #oswiadczenie #truestory #patologiazewsi
  • 20
  • Odpowiedz
@Nieszczesna_Szczena: Nie kumam. Przecież nikt nie neguje że patologia skorzysta. Przy tym raczej wątpię żeby wśród rodzin wielodzietnych bylo więcej patologii niż normalnych rodzin.
Problem leży w finansowaniu i w rozdawnictwie a nie w tym że istnieją przykłady na patologie.
  • Odpowiedz
@killerpizza: Najlepsze jest to, że jej brat jest normalny. Skończył szkołę, ma żonę, dwójkę dzieci, ładne mieszkanie, dobrą stałą pracę i jest naprawdę mądrym i sympatycznym gościem. Nie wiem skąd aż taka różnica między nimi, skoro wychowywali się w tym samym domu, a różnica w ich wieku jest niewielka
  • Odpowiedz
@Nieszczesna_Szczena: Z tym że nauczyciele go puszczali to taka pół prawda, a nawet ćwierć prawda.
Tak na szybko: wychowawca zgłasza że dzieciak #!$%@?, matka musi iść do poradni po badania, matka ma to w dupie, przez dwa-trzy lata to przechodzi albo wezwanie do sądu. Matka zgłasza że nie może się udać do sądu bo coś.
I tak kolo robi klasy 1-3
  • Odpowiedz
@Nieszczesna_Szczena: to wlasnie socjalizm. Nic nie robisz to masz. Sek w tym ze nawet za nic-nie-robienie ci nie dadza bo musisz byc skrajnym nierobem z patoli. Nie wystarczy ze sie #!$%@?. Z drugiej strony masz ludzi ktorzy tyraja za minimalna krajowa.
Wiesz co jest najsmutniejsze? Ze wielu z tych ludzi ktorzy tyraja nie widza gdzie lezy problem i dalej glosuja na te same swinie przy korycie. Bledne kolo, Polak Polakowi sra
  • Odpowiedz
@kokainowy_grzmot: Współczuję dzieciakom, dlatego napisałem, że lepiej byłoby dla nich gdyby je zabrali, bo wiem, że to brzmi okrutnie, ale pewnie nawet w domu dziecka miałyby dużo lepiej. Nikomu nie zazdroszczę. Boli mnie po prostu fakt, że na takich ludzi musiała pracować moja babcia, pracuje mój ojciec, a będę musiał pracować i ja.
  • Odpowiedz
@Nieszczesna_Szczena: no ale trochę nie widzę sensu się przejmować jakąś lumpiarą. i tak łożysz np. na typa który rozbił się bmką po pijaku i teraz leczy się za Twoją kasę i nic z tym nie zrobisz. babci należy się szacunek, ale tak działa umowa społeczna. proponuję wyluzować :)
  • Odpowiedz
@Nieszczesna_Szczena: 1. Niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi.
2. Ktoś ostatnio twierdzil że to 500+ ma spowodowac że bedzie miał kto płacic na mnie ZUS - tak, #!$%@?, ciekawe z czego? roboty przy betoniarce 2 tygodnie w roku na czarno? xDDDDDD
  • Odpowiedz
@WolfSky: Moja babcia ma akurat zdrowe podejście do polityki. Chodzi do kościoła, jest wierząca, ale na PiS nie oddałaby głosu. Na wyborach nie była, bo zdrowie jej wtedy nie pozwalało, a ja akurat nie mogłem jej zawieźć. Dziadek jak żył też nigdy nie głosował na PiS i nawet jak byłem gówniakiem i nic z tego nie rozumiałem, to zawsze mi powtarzał, żebym nigdy na nich nie głosował ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@swinkapl: No ja też się jeszcze z czymś takim nie spotkałem. Chłopak nie jest głupi, bo potrafi sam silnik od WSKi rozłożyć, naprawić i złożyć, a potem na niej jeździć, czy naprawić instalacje elektryczną, albo przepchać zlew, ale co z tego skoro nawet nie potrafi się podpisać w zeszycie czy powiedzieć ile to jest 100+200.
  • Odpowiedz
  • 1
@Nieszczesna_Szczena: chyba każdy w rodzinie ma więcej lub mniej takich osób... Na władze państwa nie wpłyniesz, możesz tylko... W zasadzie mało co możesz, na dorosłą kobietę o takich zasadach nie wpłyniesz ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz