Wpis z mikrobloga

Polećcie jakieś książki (lub inne publikacje), z których można nauczyć się czegokolwiek mającego przełożenie na codzienność. Chodzi mi np. o pozycje takie, które wprowadzałyby czytelnika w podstawy np. prac remontowych, elektroniki, finansów, stolarstwa, ziołolecznictwa, albo np. zdobycia jakichś uprawnień... wszystko poza językami (tu sam się orientuję).
#samorozwoj #ksiazki
  • 11
  • Odpowiedz
@minijack: ekonomia: dlaczego màdrzy ludzie popełniają głupstwa finansowe, bogaty ojciec biedny ojciec
Psychologia: myślenie jest głupie
Finanse: polecam publikacje gpw na temat giełdy i instrumentów

To tak na szybko...
  • Odpowiedz
@minijack: Majsterkuję narzędziami EMA-COMBI Adama Słodowego- jak uczyłem się stolarki to znalazłem tam kilka fajnych porad i schematów do toczenia jak nogi krzeseł czy stołów.
Poradnik Budownictwa Wiejskiego - Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne
Sad przy domu Prof. dr Szczepan A. Pieniążek - sadzenie i pielęgnacja drzew i roślin
Wróćmy do ziół leczniczych o. Andrzej Klimuszko
Pierwsze cztery z półki - jeśli ci się to do czegoś przyda to mam dziesiątki
  • Odpowiedz
@crazy_mole: dzięki, dzięki - interesujące będą pewnie zwłaszcza publikacje gpw. O Bogatym i biednym słyszałem już wcześniej, ale nie bardzo interesują mnie książki uczace jak myśleć, ale raczej właśnie stricte informacyjne ;) dzięki raz jeszcze
  • Odpowiedz
@minijack: to nie książki jak myśleć tylko jak pracuje mózg, tworzą sie automatyczne procesy myślowe itp. To nie poradnik.
z giełdy polecam książki K. Mejszutowicza. Na początek idealne.
Z psychologii ekonomicznej książki D. Khanemana, Tadeusza Tyszki.
  • Odpowiedz
@crazy_mole: więcej praktycznych rzeczy można się nauczyć z reklamy Calgonu niż z tych papierów toaletowych, które polecasz - napisane to jakąś nowomową, rozlekle, kiedy można by to ująć w jednym artykule
  • Odpowiedz