Wpis z mikrobloga

Głupia moda, dajcie proszę sobie spokój z tymi niskolotnymi powiedzonkami typu "dostałem raka" #rakcontent itd. macie Wy rozum i godność człowieka?

Po pierwsze jak można żartować sobie z tak okropnej choroby, tym bardziej że na mikro mamy przykłady kilku osób które z nią walczą. Już z samego szacunku do nich powinno się zakończyć tą gimbo modę.
Po drugie nie każdy ma świadomość jak działa ciągłe powtarzanie danej kwestii. Otóż przypomina to efekt placebo, co może być efektem? Pomyślcie sami.
Po trzecie w naszym pięknym języku mamy ogrom wielu określeń, które można używać zamiennie.

Może jest tu ktoś kto uważa podobnie?

#rigcz #oswiadczenie
  • 52
  • Odpowiedz
@siabadabada: Ustalmy kilka faktów, nigdzie nie pisałem z czego można a z czego nie można żartować, jedynie stwierdziłem fakt, że ta moda która wyszła z czanów jest żałosna w moim odczuciu. Odnosząc się do kolejnej części tego co pisałeś, nie znasz pojęcia słowa szacunek, zapewne pochodzisz z młodszego pokolenia któremu nie było dane poznać takich zagadnień.
  • Odpowiedz
Odnosząc się do kolejnej części tego co pisałeś, nie znasz pojęcia słowa szacunek, zapewne pochodzisz z młodszego pokolenia któremu nie było dane poznać takich zagadnień.


@zyyx: widzisz... jesli chodzi o "żałośność" to piszesz, że "w twoim odczuciu" natomiast jeżeli chodzi o szacunek to nagle się okazuje, że tu już nie można mieć odczuć tylko że nie znam pojęcia i że jestem z młodszego pokolenia.
Ciekawe ;)

Dla mnie twoje stanowisko zakrawa
  • Odpowiedz
@zyyx: sprawdziłam na szybko kilka Twoich wpisów czy sam tego tagu nie użyłeś bo nie do końca byłam pewna, czy sobie jaj czasem nie robisz... Wychodzi na to, że uważasz tak naprawdę, a ja, jako jedna z niewielu z tego co widzę, podzielam Twoje zdanie w 100%. Niektórzy zmienią opinię jak stracą kogoś bliskiego z powodu raka, wtedy te słowa nabiorą dla nich nowego znaczenia i używanie tej choroby w takim
  • Odpowiedz
@anenya: dokładnie w takim kontekście pisałem. Fajnie wiedzieć że są tu jeszcze osoby potrafiące spojrzeć szerzej na dane zagadnienie. Miłego dnia!
  • Odpowiedz