Wpis z mikrobloga

@wlan0: Ciężko stworzyć taką listę bo wcześniej mało interesowałem się polityką. Niestety pamiętam jego kadencję wyjątkowo negatywnie. Cała seria afer gdzie krył swoja ekipę i pudrował prawdę, brak odwagi do konkretnych reform. Pozytywnie wspominam chociażby rząd Buzka.
@ediz4: "Brak odwagi do konkretnych reform" xD

No tak, podwyższenie wieku emerytalnego, przesunięcie składek z OFE do ZUS, reforma szkolnictwa- wszystko to były popularne, w ogóle niepotrzebne reformy zapewniające poparcie społeczeństwa. PO pewnych rzeczy zaniechała, fakt, ale to i tak lepiej niż obiecywanie manny z nieba przez PiS, która jest partią skrajnie populistyczną, żerującą na debilach z wykształceniem podstawowym i zerową wiedzą o takich sprawach jak gospodarka.
@demagog:

No tak, podwyższenie wieku emerytalnego, przesunięcie składek z OFE do ZUS, reforma szkolnictwa- wszystko to były popularne, w ogóle niepotrzebne reformy zapewniające poparcie społeczeństwa...

To było gaszenie pożaru który wywołał kryzys i sytuacja Zus-u.
Nawet skrajnie pozytywnie nastawiony TVN zrobił taką listę
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/ktorych-obietnic-z-expose-sprzed-4-lat-nie-dotrzymal-donald-tusk,191077.html
http://www.bankier.pl/wiadomosc/10-nie-spelnionych-obietnic-premiera-Tuska-3035169.html
Ja bym wymienił główne = likwidacja Krusu, liniowy VAT, zrównoważenie budżetu, zmniejszenie liczby urzędników. Jest tego cała masa. 7 lat rządów PO to jak ktoś kiedyś
@ediz4: Z tym wszystkim się zgodzę, platforma popełniła grzech zaniechania i to jest główny zarzut wobec tej partii. Reformy są niezbędne, ale Platforma robiła coś żeby chociaż polepszyć fatalną sytuacje systemu emerytalnego i nikt nie powie że były to popularne decyzje. Natomiast obecny rząd chce wszystko zrobić od dupy strony, klasycznie dają rybę zamiast wędki i o ile PO niepopularne reformy przeprowadziła, to PiS nawet nie ma takiego zamiaru.

Wystarczy wspomnieć
@demagog: Widzę że się rozpisałeś ale ja tu nie dywaguje na wyższością Pis-u nad PO ale nad robieniem z Tuska wybitnego męża stanu. Obecne rządy Pisu są fatalne - w tym temacie mamy zgodność. Jedno wtrącenie

abonament telewizyjny w rachunkach za prąd...

Skoro nie ma szans na likwidacje abonamentu uważam to za dobry pomysł.