Wpis z mikrobloga

Stwierdzam, że mozzarella jest mega słabym serem do pizzy, w ogóle jest słabym serem, bo jest kompletnie bez smaku. I zwykła gouda sklepowa jest dużo lepsza. MA SMAK przede wszystkim taka gouda, czuć ją z każdym gryzem, a mozzarella poza tym, że się fajnie roztapia to nie widzę w niej kompletnie niczego szczególnego. No zjem już, bo nie wyrzucę, ale dużo bardziej smakuje mi "zwykły" żółty ser na pizzy niż mozzarella ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gotujzwykopem #niepopularnaopinia
thisismaddnes - Stwierdzam, że mozzarella jest mega słabym serem do pizzy, w ogóle je...

źródło: comment_B1Qjbc0PD9DJOTwZkHQIkwasbbovciMz.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: Napisałem i mi odpisał, że podpisuje się pod tym co mówię obiema rękami, ale boi się wychylić i zachwala bezsmakową mozzarellę w imię poprawności politycznej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SScherzo: ja tam lubię dominację sera i jego intensywny smak, co nie przeszkadza mi w rozkoszowaniu się smakiem pepperoni, czy jakiejś papryki. Przy mozzarelli to czuję jakby była tam tylko po to, żeby składniki
  • Odpowiedz
@sxill: No takiego wpisu się spodziewałem, że jakbym kupił mozzarellę za 50zł/kg to jest w ogóle diametralnie inna i w ogóle smakuje inaczej jak taka tania ze "zwykłego sklepu". Ale prawda jest taka, że ta prosto z Włoch i taka z Lidla pewnie 5-10 % różnicy w smaku jeśli w ogóle.
@soft1house: Dużo dałem, 20 dkg podejrzewam, że o 1/4 więcej niż na standardowej pizzy w lokalu.
  • Odpowiedz