Wpis z mikrobloga

Murki ratujcie! Padły mi w mieszkaniu w tej samej chwili piekarnik i zmywarka (wszystko nowe maks 4mc.). Podejrzewam, że coś z prądem jest nie tak - ale totalnie się na tym nie znam. Może być tak, że cała reszta gniazdek i sprzętów działa a padły tylko te dwie rzeczy?

Może to kwestia jakiegoś bezpiecznika ale nie wiem za bardzo jak poznać czy któryś wywaliło (zatrzymałem się na takich wkręcanych a mam jakiś nowy typ) i w tej sprawie się do was zwracam czy któryś z bezpieczników jest wywalony? (zdjęcie w pierwszym komentarzu) Jak da się poznać to w tych nowego typu? #elektryka
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wykopowaswinia: musiałbyś mieć mocnego pecha, żeby coś s-------ć. Może masz starą instalację i nie możesz puszczać na raz piekarnika i zmywarki, bo Ci się kable grzeją. Jeśli przełączenie bezpiecznika nie pomogło, to pewnie instalacja się przegrzała, albo zjarała. Spróbuj wpiąć do innego gniazdka na jakimś przedłużaczu.
  • Odpowiedz
@wykopowaswinia: widziałem jak na "nowym mieszkaniu" elektryk uzupełnił brakujące gniazdka w kuchni z kabli oświetlenia (bo te były akurat dostępne). Jak puściłeś właśnie piekarnik i zmywarkę, to bezpiecznika nie szło wykręcić, bo był taki gorący. A potem wybijało światło ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@RRybak: cholera... mam nadziję, że mi tak nie zrobili

czyli rozumiem, że według zdjęcia bezpieczniki są okej?

czy w gniazdku, do którego teoretycznie podłączone są oba sprzęty mogło się coś stać? niestety mam je zasłonięte przez szafki
  • Odpowiedz
@pleku94: ale reszta sprzętów działa łącznie z pralką, w gniazdkach też jest prąd, oświetlenie działa prawidłowo

do 400V mam podłączoną tylko płyte indukcyjną (osobna w stosunku do piekarnika), która działa
  • Odpowiedz
@wykopowaswinia: Sprawdź próbnikiem czy masz napięcie w gnieździe, jak nie świeci się lampka, albo świeci się w dwóch dziurkach, to rozkręć gniazdka i podokręcaj żyły, ewentualnie sprawdź jeszcze najbliższe gniazda, w których jest napięcie i zrób to samo. Możliwe, że żyła fazowa lub neutralna była w którymś gnieździe źle dokręcone i się wypięła. Już kiedyś miałem z takim przypadkiem do czynienia.
Przed rozkręcaniem wyłącz napięcie.
dwa_szopy - @wykopowaswinia: Sprawdź próbnikiem czy masz napięcie w gnieździe, jak ni...

źródło: comment_iC2GGLaJKbaOaZojIVcDGx8Jc64hEkth.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz