Wpis z mikrobloga

  • 1281
Wielka Gra to jakiś nonsens, teleturniej z wiedzy kompletnie do niczego nikomu nie potrzebnej z pytaniami typu

Prowadząca:
- Co powiedziała hrabina Szlezwig-Holsztain cesarzowi Fryderykowi Hohenzelorowi Habsurgowi Trzeciemu gdy przypadkowo nadepnął jej na nogę w trakcie rautu w 1792 w ambasadzie Prus.
Uczestnik teleturnieju
- Odpowiadam na pytanie pierwsze za 25 tysięcy złotych... Hrabina powiedziała "Moja noga! Co jest do diabła?"
Prowadząca:
- Hm.... ja mam tutaj odpowiedź "Moja stopa! Co jest do czarta!". Myślę że możemy uznać tę odpowiedź, ale oddają głos naszemu ekspertowi.
Ekspert w okularach jak denka z butelki:
- No nie nie nie... proszę państwa. Nie możemy uznać tej odpowiedzi. Stopa a noga to zasadniczo dwie różne części ciała. podobnie jak diabła nie możemy uosabiać z czartem, chociaż w podanich ludowych jest to często stosowane zastępczo, ale nas obowiązują źródła naukowe.
Uczestnik teleturnieju:
- Przykro mi ale nie mogę się zgodzić z tą opinią. W książce biograficznej rodu Holsztein wydanej w 1893 roku jest wyraźnie napisane że Hrabina odpowiedziała "Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer" gdzie Slotermeyer tłumaczy się wyraźnie jako noga.
Ekspert do Prowadzącej:
- Czy mamy to źródło jako oficjalnie dopuszczone w tym teleturnieju?

#pasta #heheszki #wielkagra @guziec_z_afryki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 39
  • Odpowiedz
@dach: z ciekawości chciałem wygooglać co tam porabia Pani Stanisława Ryster i trafiłem na info dosłownie sprzed kilku dni, że TVP chce wznowić teleturniej, ale ona sama nie zamierza brać w tym udziału.
  • Odpowiedz
@dach: Ale jaki ja byłem podjarany, jak z odcinka o Romanowach, znałem odpowiedź na dwa pierwsze pytania. Byłem z siebie dumny jak paw. Mimo wszystko uważam, że fajnie byłoby gdyby ten program wrócił. Bo serio wolicie Postaw na milion, gdzie zgarniasz kasę bo wiesz jak się nazywa główny bohater M jak Miłość, albo ile kół rowerowych przypada w USA na jednego dentystę, czy jak ktoś wie bardzo dużo na wąski temat.
  • Odpowiedz
@marcelus: Z tego co się orientuję to wystarczy mieć dobrą pamięć i zapoznać się z literaturą dotyczącą tematu gry, przy czym literaturę podają. Oczywiście wcześniej nabyta wiedza może pomóc, ale i tak często wypada sobie ją przypomnieć bo pytania są szczegółowe.
  • Odpowiedz
@detalite: W sumie masz rację. Bo nawet jest zasada, że temat nie może zgadzać się z wykształceniem lub pracą naukową, poza tym pamiętam że byli zawodowcy, którzy startowali z mega różnych tematów.
  • Odpowiedz
@LLU83: Nie rozumiesz fenomenu PRL.
To, że program istniał tyle lat to nic nie znaczy.
Nikt wtedy nie badał oglądalności.
Nikt nie liczył się ze zdaniem wodzów.
w pewnych elementach to było dobre, bo nadawano ambitne programy, które dziś nie miałyby szans na rynku, bo statystyczny widz kupuje mniej ambitną rozrywkę.
Jednak mówienie, że coś trwało tyle lat na ówczesnym rynku nic nie znaczy.
Taki był odgórny nakaz jakiegoś decydenta i
  • Odpowiedz
@rraaddeekk: ale nie bez powodu do dnia dzisiejszego uchodzi za kultowy.
oczywiście to co piszesz o PRL to w 100% racja, ale akurat nie dotyczy tego programu. starczy powiedzieć, że funkcjonował on jeszcze przez ponad 10 lat w tzw. wolnej Polsce( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dach: Jeden mankament WG jest lepszy od 1 z 10 - mogli startować niepełnoletni, ale z tym, że musieli startować w drużynie z matką/ojcem i OBYDWOJE musieli przejść eliminacje
  • Odpowiedz
To test z kucia, a nie z wiedzy.


@deryt: Otóż to. Wymyślali jakiś temat typu "wyposażenie i zwyczaje kuchenne za czasów Kazimierza III Wielkiego" i potem pytali kto widelcem z nacięciem na uchwycie jadł pieczarki podczas śniadania 7 marca 1356 roku.
  • Odpowiedz
@dach: no pewnie. Powinni wznowic wybierz klatke z papuga, to byl dopiero teleturniej!!!!!

Nie zgadzam sie z wnioskiem, ale masz plusa bo sam pamietam jak pytali kiedys 'krol Sraki Owaki Ktorystam (polski) nial wielu bękartow, ale na ojcostwo wskazal tylko u trzech. Jeden to kiedystam w pcimiu dolnym pierdnal w jego kierunku, drugiego potracil swoim wozem, a trzeciego...?' no i kolesie sie glowio glowio no i mastah odpowiada. Krol SO Kttam
  • Odpowiedz