Wpis z mikrobloga

#prywatnynotatnik

Wampir Nosferatu - gdzie zniknęła czaszka reżysera?

Grób twórcy klasyku kina grozy został zbeszczeszczony dwukrotnie. Do dziś nie wiadomo kto ukradł część jego ciała.

Olaf Ihlefeldt może pochwalić się jednocześnie oryginalną oraz przerażającą pracą. Mężczyzna jest kierownikiem jednego z popularnych, zachodnioeuropejskich cmentarzy – idyllicznego Stahnsdorf South Western Cemetery znajdującego się poza Berlinem. W tym miejscu spoczywają znane osobistości oraz iście międzynarodowa mieszanka raczej nie powiązanych ze sobą osób. Na samej stronie można z resztą przeczytać, że jest to jeden z największych leśnych cmentarzy, który zawiera w sobie groby mogące pochwalić się niebanalnym wykończeniem. Nie o tym jednak.

Jakiś czas temu okazało się, że Olaf Ihlefeldt ma problem. Niemiec osobiście opiekował się grobem oraz ciałem uznanego reżysera F.W Murnau (zmarły w 1931 roku), który nakręcił takie klasyki jak chociażby Nosferatu. Historię o Wampirze, który przerażał i jednocześnie stał się swego rodzaju ikoną kina niemego. Co prawda, sam reżyser zmarł w wypadku samochodowym w 1931 roku, jednak nic nie stanęło na przeszkodzie, aby nieznani sprawcy zbezcześcili jego grób dwukrotnie – po raz pierwszy w 1971 roku, i drugi raz niecały rok temu. Na pierwszą sytuację można przymknąć oko. Druga zostawiła po sobie wiele wątpliwości i narastającą lawinę pytań.

Dziś troszkę dłuższy wpis, reszta tutaj ---> http://www.jestemaleksander.pl/2016/02/wampir-nosferatu-kradziez-czaszki-murnau/

________________________________________________________________
*Więcej treści, ciekawostek i luźnych przemyśleń znajdziesz w tagu -> #prywatnynotatnik lub po prostu subskrybując mój profil.
*Jeżeli nie korzystasz tylko z Wykopu to możesz obserwować również moją stronę na Facebooku.

#ciekawostki #ciekawostkifilmowe #kino #film #nosferatu #horror #filmy
źródło: comment_CgMEu5DEj4JN0cDU579oUG25tdRmS4EI.jpg