Wpis z mikrobloga

  • 4
@Aerials: młodym nie przeszkadza ale ciotkom, babciom, rodzicom? Brak ślubu kościelnego, chrztu dziecka to tragedia i zbrodnia przeciw ludzkości
  • Odpowiedz
  • 35
Jesli ktos mysli ze ateistami sa tylko lewaki to jest zdrowo jebniety. Np kapitalizm opiera sie na indywidualnych umiejetnosciach poszczegolnych osob, a nie na wierze w jakiegos boga czy tez kolektyw ludzki. Prawak&ateista here. Finansowanie religii z pieniedzy publicznych to ostatnia rzecz jaka by zrobila czysta prawica. Takze #logikarozowychpaskow
  • Odpowiedz
A to niby czemu? Ateiści to ludzie gorszego sortu i jak nie wierzą to pracować powinni 24/7?


@Gil-Galad: Niech sobie nie pracują w te dni, ale po co obchodzą święta?

młodym nie przeszkadza ale ciotkom, babciom, rodzicom? Brak ślubu kościelnego, chrztu dziecka to tragedia i zbrodnia przeciw
  • Odpowiedz
nei wiem z jakimi ludźmi się zadajesz i w jakim regionie Polski, u mnie na zachodzie nie spotkałem się z dyskryminacją jednych czy drugich.


@rbk17: No przecież ateizm jest taki kól, a religia to zaściankowość i bezmózgowie :)
  • Odpowiedz
@Aerials: Nie wiem czy trollujesz. Może kiedyś zrozumiesz że każdy ma prawo do wygłaszania swoich poglądów i uznawania ich za słuszne. Wierzący mogą nawracać, i niewierzący również - na ateizm. Nie musisz od razu ironizować, bo to słabe narzędzie do dyskusji, a argument żaden. Tak wygląda wolność słowa i wyznania, że każdy ma prawo do uzewnętrzniania się. Im szybciej się z tym pogodzisz tym lepiej. Szanujmy się nawzajem. Rób co
  • Odpowiedz
Może kiedyś zrozumiesz że każdy ma prawo do wygłaszania swoich poglądów


@Dewski: Ale to nie ja jestem autorem tego billboardu :)

bardzo dobra akcja, najwyższy czas zacząć uświadamiać społeczeństwo


@mar-v-son: W jaki sposób czujesz się dyskryminowany jako ateista?
  • Odpowiedz
@Aerials: Znowu ironia? Uważasz że jak wierzący głoszą swoje doktryny to wolność słowa, a jeżeli ateiści głoszą że wierzący nie powinni narzucać reszcie swojego stylu życia to już jest dyskryminacja o której wspomniałaś? Proszę, co za mentalność Kalego. Nie widzisz braku konsekwencji w swojej ocenie?
  • Odpowiedz
Tak jak jestem w stanie zrozumiec dlaczego chrzescijanie namawiaja do wiary, bo wierza ze zbawili kolejna duszyczke I takie tam to tej akcji nie rozumiem, czy ateisci nie maja po prostu w rzuci w co ktos wierzy ?
  • Odpowiedz
@matix138: Pewnie część ma, a część nie, ale sama fundacja stojąca za tym billboardem to organizacja ateistów którzy chcą rozdziału państwa od kościoła, i m. in. rezygnację z nauczania religii w publicznych placówkach. I o to raczej walczą. Ateizacja społeczeństwa i tak postępuje, i jest raczej pobocznym czynnikiem pomocniczym, ale główny cel to po prostu odcięcie wiary od publicznych finansów i polityki.
  • Odpowiedz
Uważasz że jak wierzący głoszą swoje doktryny to wolność słowa, a jeżeli ateiści głoszą że wierzący nie powinni narzucać reszcie swojego stylu życia to już jest dyskryminacja o której wspomniałaś?


@Dewski: Jedni wierzą, drudzy nie. Każdy dokonuje wyboru. Na cholerę te billboardy? W czym mają pomóc? Może katolicy też powinni wywiesić własne, takie jak "NIE WSTYDŹ SIĘ WIARY" (czy to byłoby już nie w smak ateistom)?

czy ateisci nie maja
  • Odpowiedz
@Aerials:

Niech sobie nie pracują w te dni, ale po co obchodzą święta?

To moze zrobimy tak ze ateisci nie beda obchodzic świąt, a wierzacy zamiast uzywac lekow (i innych dokonan nauki najczesciej laickiej) beda odmawiac zdrowaśki? Pasuje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Aerials: Rzecz w tym że katolicy wywieszają już od dawna, i mają do tego prawo. Niech to robią. Wolność słowa :) Porzuć to zgorzknienie. Wiem że Cię to uwiera, ale jedyny sposób na zablokowanie tego to ograniczenie swobód obywatelskich w zakresie wyrażania poglądów. ;)
  • Odpowiedz