Wpis z mikrobloga

Wszystko stanęło na głowie... Celebryci i politycy powoli używają języka opryszków i bandytów. Mądrzy ludzie są prześladowani bo ważniejszy jest głos ludu i to na tematy na które, żeby się wypowiadać Ci mądrzy uczyli się latami. Ludzie mają faszystowskie poglądy i nazywają je patriotycznymi albo narodowymi. W wiadomościach w tv nigdy nie było tyle kłamstwa ostatnio nawet powiedzieli, że za pensję w Wielkiej Brytanii bez zasiłku trudno wyżyć samemu. W internecie zawsze było z tym lepiej a teraz jest gorzej... Wystawiane ogłoszenia gdzie ktoś jawnie poszukuje komentatorów ( hejterów) do wypisywania postów ( często wulgarnych) Politycznych. W miedzy czasie jestem osobiście świadkiem tego jak duża grupa ludzi na facebooku urządza psychologiczny lincz na facebooku na 16 -latce... Gość nie dostaje poważnych zarzutów chodź a facebooku pomimo zgłoszenia przez samą poszkodowaną nie zdejmuję ani strony ani zdjęcia ( administratorzy to Polacy). Szukam organizacji aby pomoc siostrze dziewczyny i zwracam uwagę kilku znajomym z byłej pracy, którzy klikają lubię to pod postem z prześladowaną 16latką... Oni obrażają się na mnie parę i obrzucają wyzwiskami a parę dni później zostaje zablokowane mi konto na facebooku z powodu tego że musiałem zmienić nazwę profilu aby móc pomoc tej dziewczynie bez narażania bliskich. Z racji, że mam charakter postanawiam pomóc młodej i jej siostrze szczególnie gdy wychodzi na jaw, że oprawcy są mojej okolicy wiec kiedyś to może spotkać każdego z nas. Nie ma żadnej strony która się tym zajmuję przez przypadek znajduję tylko jedną taką w Polsce stronę nazywa się "HejtStop". W tym samym dni wybucha afera ponieważ HejtStop podał do sądu znanego celebryte i sportowca Mariusza Pudzianowskiego. który na pewno jest fanem wielu młodych ludzi. Wchodzę na stronę Mariusza a tam każdy post nie jest o sporcie a przypomina raczej kampanie polityczną i to nie taką gdzie chce się zbudować autostrady itd a taką gdzie prowadzi się nagonkę na tych którzy mają inne poglądy niż sam Pudzian przez sugerowanie agresji jako najlepszego rozwiązania. Przypominam w tym momencie sobie o ogłoszeniu gdzie ktoś szuka hejterów za pieniądze i przez chwilę myślę może celebryci też mogą. Zakładam konto na wykop.pl przyciągnięty tym, że jest tam nasz były prezydent Lech Wałęsa, który jaki by nie był ale dużo zrobił dla kraju i należy mu się szacunek. Okazuje się, że na Lecha Wałęsę na wykopie jest wielka nagonka większość wiadomości jakich dostaje Lechu są to wyzwiska i wszystko wygląda jak dzieło jakiegoś politycznego stalkera albo jak na stronie osoby która właśnie okazała się zakamuflowanym przez lata seryjnym mordercą i to takim co mordował dzieci.
SYTUACJA NA DZIŚ:
Wielu moich znajomych nie potrafi nawet porozmawiać na ten temat na poziomie w grę wchodzą emocję które i na mnie zaczynają działać negatywnie więc powiedziałem sobie żeby nie zapraszać ludzi którzy mają problem z emocjami do znajomych bo niech najpierw idą do psychologa albo psychiatry. Niestety okazało się, że po ostatnich wydarzeniach na świecie jest to większość ludzi jakich znam. Okazuje się, że na wykopie co drugi post który wykopują ludzie jest teraz o kimś o innym pochodzeniu rasowym często z jakiegoś brukowca gdzie autor tekstu widać niema żadnej wiedzy oprócz tej że jak napisze o tym w ten sposób to będzie dużo wyświetleń i lepszą premię dostanie ( nie wspomnę o tym jak co chwilę ktoś w komentarzach piszę o każdym kto nie jest biały że jest dziki). Okazuję się, też że ludzie na ulicy i politycy tak samo zaczynają wypowiadać się o krajach gdzie ludzie o różnym pochodzeniu rasowym żyją ze sobą w zgodzie od wieków, krajach zachodnich. Powstają utwory muzyczne, całe artykuły, filmy na ten temat. A ja zastanawiam się, co się stało z moją piękną Polską? Gdzie Ci Polacy którzy walczyli na 2 wojnie tylko o to żeby każdy mógł wrócić do domu do ukochanej osoby, dzieci. Walczyli o to, żeby każdy kto podjudza na drugiego człowieka był ukarany bo przez jeden taki naród gdzie ludzie nic z tym nie zrobili cała Europa musiała ginąć na wojnie. Czy jest w nas coś z tamtych ludzi którzy umierali i żyli tak bohatersko, czy zginęli zabici na tamtej wojnie a teraz ich wrogowie uczą nas swojej "historii" na grobach tych bohaterów? Czy może sami staliśmy się dzikusami i ludźmi z którymi walczyli nasi dziadkowie? A jeśli są to dlaczego nie słychać ich głosu?
  • 3
  • Odpowiedz
@walski-janko: Nie chodzi tylko o moją przyszłość ale o przyszłość całego kraju... W jednym masz rację, nie wiem jak inni ale ja jakoś dam sobie radę tylko nie chciał bym ponosić odpowiedzialności jako Polak za głupie poglądy i głupie czynny innych... A niestety nie mam na to wpływu gdzie się urodziłem, oraz na to, że każdy sam wybiera swój los...
  • Odpowiedz