Wpis z mikrobloga

Nawet jakby OC miałoby powodować więcej wypadków, to należałoby też zważyć pewność sytuacji poszkodowanego w takim wypadku. Brak OC utrudniałby znacznie dochodzenie roszczeń. Człowiek, któremu należałoby się odszkodowanie musiałby dużo bardziej o to walczyć i miałby dużo większe problemy z uzyskaniem go. Korwin jako człowiek niepraktyczny ma to w dupie.

Mamy jednak do czynienia kolejny raz z dowodzeniem na chłopski rozum. Korwin posługując się niby logiką ignoruje fakty empiryczne. W jego rozumowaniu
  • Odpowiedz
przecież po tym slownictwie "Beka" i "XDD" widać, że to dziecię nawet za kierownicą nie siedziało


@damastes:
Inaczej się tego nie da skomentować. Braki w logice i przewidywaniu widoczne są na
  • Odpowiedz
Przecież niektórzy nawet celowo wywołują stłuczki, żeby zarabiać na OC!


@ration: Przecież mówisz o tym, że ludzie, którzy nie mają OC będą jeździć ostrożniej, żeby nie płacić z własnej kieszeni, a teraz przytaczasz innych ludzi, którzy zarabiają na ludziach, którzy mają OC, co z ostrożnością nie ma nic wspólnego, bo dla takich ludzi nie ma różnicy, czy zarobią z OC sprawcy, czy z jego kieszeni przy braku OC.
  • Odpowiedz
Teoria: ludzie z OC mniej uważają.

Praktyka: w tych stanach USA, gdzie nie ma obowiązku OC, kierowcy bez OC powodują ponad 2x więcej wypadków w stosunku do swojej liczebności.

@Ginden: Źródło?
  • Odpowiedz
"2. Pasy bezpieczeństwa"

To samo, co wyżej: obniżają czujność, bo dają poczucie bezpieczeństwa


@ration: zdarza mi się jeździć bez pasów, jadę wtedy dokładnie tak samo, kompletnie nie myślę czy mam zapięte pasy czy nie.
  • Odpowiedz
@ration: Nie. W tym wypadku jeśli Kowalski jest sprawcą to płaci za naprawę swojego samochodu. Czy uważasz, tak jak Korwin, że większość ludzi to kompletni idioci, którzy za hobby mają rozpieprzanie swoich samochodów, bo i tak poszkodowanemu zapłaci ktoś inny?
  • Odpowiedz
@ration: Nie przekręcaj moich słów. Korwin nie raz mówił, że większość ludzi to idioci i do tego źródła nie potrzeba.

Co z tego, że OC płaci za auto Wiśniewskiego, skoro Kowalski ma #!$%@? samochód i i tak musi zapłacić za spowodowanie wypadku (naprawę własnego samochodu)? Ja #!$%@?ę, no prościej nie da się tego wytłumaczyć. Dzięki temu, że istnieje coś takiego, jak OC poszkodowany nie musi ciągać Kowalskiego po sądach przez
  • Odpowiedz
@semperfidelis

1. "Korwin nie raz mówił, że większość ludzi to idioci i do tego źródła nie potrzeba."

A czy mówił, że "za hobby mają rozpieprzanie swoich samochodów"? Domyślam się przecież, że przesadziłeś dla efektu, ale albo rozmawiamy na poważnie, albo dyskusja nie ma sensu.
  • Odpowiedz
Dosyć oczywiste jest, że zwiększenie kary zmniejsza podaż niebezpiecznej jazdy.


@ration: No właśnie nie jest oczywiste.

Jeżeli jednak chcesz jakieś badania na ten temat, to
  • Odpowiedz
A czy mówił, że "za hobby mają rozpieprzanie swoich samochodów"? Domyślam się przecież, że przesadziłeś dla efektu, ale albo rozmawiamy na poważnie, albo dyskusja nie ma sensu.


@ration: Z Twoich wypowiedzi na wierzch wypływa teza, że, jak ktoś płaci za szkody spowodowane przez Kowalskiego, to Kowalski ma w dupie wszystko i jeździ nieostrożnie, więc nie szkoda mu kasy na naprawy swojego samochodu.

To z tego, że bez OC musiałby płacić za swoje ORAZ za cudze szkody, więc ponosiłby większe
  • Odpowiedz
Głoszenie takich tez, że brak OC spowoduje mniej wypadków i większą ostrożność to jest głupota, żeby nie powiedzieć gorzej.

@semperfidelis: Możesz mi w miarę krótko wyjaśnić dlaczego przy braku OC nie byłoby mniej wypadków? Jestem po prostu ciekawy.
  • Odpowiedz
I tak by dochodziło do kolizji, a duża ilość osób nie dostałaby ani grosza od sprawcy.


@2015: Ilość kolizji spadłaby pewnie dwukrotnie, to mało? Ja przez 10 lat wpłaciłem jakieś 7 tys zł na OC i też ani grosza nie dostałem. Po trzecie możesz się sam ubezpieczyć. Po czwarte jak mielibyśmy sprawne sądy i przymusowe odpracowanie długu w więzieniu to nie byłoby tego problemu. Po piąte nie umiesz myśleć.
  • Odpowiedz
No, albo trafisz na Janusza-biznesmena który wszystko przepisze na syna brata ojca i oficjalnie będzie golasem. Co wtedy?

@lerner: Wtedy idzie do więzienia na przymusowe roboty, aż nie spłaci wszystkiego choćby miał pracować do końca życia. Pieniądze się od razu znajdą.

A co jeżeli ucierpisz w wypadku? Płacisz sam albo umierasz bo przecież w Korwinlandzie nie ma czegoś takiego jak lewacka publiczna służba zdrowia.


@lerner: Ale są prywatne
  • Odpowiedz